Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

W dniach 27 - 30 maja 2018 na wycieczkę na drugi koniec Polski (oraz za granicę) wyjechały klasy 1c i 2d pod opieką wychowawców: p. prof. Małgorzaty Pawłowskiej - Leoniuk, p. prof. Marty Grodzkiej oraz p. prof. Jarosława Noska. Pomimo dotkliwego upału wszystkie punkty programu udało się zrealizować. Pierwszego dnia odwiedziliśmy przepiękny Wrocław.

Trzy godziny z przewodnikiem pozwoliły jedynie nabrać apetyt na więcej. Cudownie miasto, w którym być może niektórzy postanowią studiować.

Kolejny dzień to zwiedzanie Świątyni Wang i wejście na Śnieżkę. Słońce nie odpuszczało,ale my także zacięcie dążyliśmy do wyznaczonego celu. Ku ogromnemu zaskoczeniu, aż 98% grupy weszło na sam szczyt. Zmęczeni, ale zadowoleni poszliśmy jeszcze na wieczorny spacer po Karpaczu.

Trzeci dzień - Praga. Przepiękny miasto, tłumy zwiedzających i myśl, że trzeba tam koniecznie wrócić, ale już na kilka dni. Wycieczkę kończyło zwiedzanie robiącego ogromne wrażenie Zamku Książ. Usłyszeliśmy wiele niesamowitych historii związanych z właścicielem tej posiadłości. Zobaczyliśmy przepiękną "Palmiarnię", gdzie rosną niesamowite, egzotyczne rośliny. Cztery dni, mnóstwo wrażeń i wspomnień. Czas spędzony razem - integracja. Było warto.

Organizatorem wycieczki była p. prof. Dorota Klimczuk.

Wycieczka 1c i 2d 3 1Wycieczka 1c i 2d 4 1Wycieczka 1c i 2d 5Wycieczka 1c i 2d 6Wycieczka 1c i 2d Wrocław2Wycieczka 1c i 2d Wrocław 1 1Wycieczka 1c i 2d Zamek KsiążWycieczka 1c i 2d ŚnieżkaWycieczka 1c i 2d świątynia Wang