Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

 
Wyjazd rozpoczął się rano 12 czerwca 2022 r. na dworcu. Niewyspani wycieczkowicze wyruszyli! Pierwszy przystanek - Ełk - tam dołączył jeszcze jeden zbłąkany wędrowiec.
Po dotarciu do Gdańska popędziliśmy na spotkanie z panią przewodnik, która oprowadziła nas po Głównym Mieście. Po poznaniu historii tego miejsca mieliśmy chwilę na samodzielne zwiedzanie. Kolejna gdańska atrakcja to spektakl „Niezwyciężony” w Teatrze Wybrzeże.
Dzień drugi to dzień przyrodniczo-muzyczny. Zaczęliśmy od podziwiania piękna Ogrodu Botanicznego, skąd udaliśmy się na koncert organowy w Katedrze Oliwskiej. Kolejną atrakcją było ZOO, gdzie niestety nie dopisała nam pogoda. Po obserwacji niesamowitych zwierząt ruszyliśmy na obiad, z którego wspólnie pojechaliśmy do Akademii Muzycznej na recital licencjacki studentki kierunku musical.
Kolejny dzień - kolejne atrakcje. Opuściliśmy Gdańsk i dotarliśmy do Sopotu, gdzie trzy artystki zaprezentowały się przed tamtejszymi mieszkańcami na nadmorskim placyku. Po spacerze po molo wsiedliśmy w SKM i ruszyliśmy do Gdyni, gdzie odkryliśmy piękno słynnego Akwarium. Po tym naukowym doświadczeniu wybraliśmy się na „Tango” Sławomira Mrożka w niebywałym teatrze - pod pokładem statku-muzeum „Dar Pomorza”.
Ostatniego dnia po wymeldowaniu się z miejsca tymczasowego zamieszkania i odłożeniu bagaży, dotarliśmy do niezwykłego Muzeum II Wojny Światowej. To jedno z najciekawszych muzeów w Polsce.
Wyjazd podobał się każdemu, mogliśmy w końcu spędzić dłuższy czas razem poza szkolnymi ławkami i odskoczyć od codziennej rutyny. Ta wycieczka zdecydowanie zintegrowała naszą klasę.
Mateusz Polakowski 3m1
2 w bazylice Mariackiej3 z gołębiami4 pod Neptunem5 z Mickiewiczem6 w Sopocie