Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Klub

Klub w I LO dysponuje pomieszczeniami, w których uczniowie mogą odpocząć, pouczyć się, a przede wszystkim rozwijać swoje zainteresowania artystyczne w czasie pozalekcyjnym. Właściwa sala klubu została odremontowana latem 2010 roku, uzyskała nie tylko nową kolorystykę, świeże ściany, podłogę i podwieszany sufit, ale także profesjonalny system oświetlenia scenicznego. W sali tej znajduje się podest sceniczny. Te udogodnienia pozwalają na realizację spektakli teatralnych, koncertów i innych uroczystości. Nowością jest też rzutnik multimedialny oraz ekran, co sprawia, że mogą się w tej sali odbywać wykłady lub lekcje.

dsc07181 dsc06905 img 5672

Obok klubu znajduję się kameralna sala kominkowa, w której znajduje się pianino, często wykorzystywane przez muzykalnych uczniów do ćwiczeń i prób przed szkolnymi koncertami. Duży stół stojący na środku sali sprzyja zebraniom kół zainteresowań, dyskusjom, to tu własnie rodzi się wiele pomysłów na utrakcyjnienie życia szkoły.

Na imponującej imitacji kominka stoi przenesiony z klubu sprzęt multimadialny, można z niego korzystać, by oglądać filmy i programy edukacyjne. przy sali kominkowej znajduje się mała kuchnia, gdzie można sobie przygotować herbatę. Za salą kominkową znajduje się gabinet pani profesor Anety Kaliściak, wychowawcy klubu.

Pani Aneta Kaliściak jest koordynatorem życia kulturalnego  I LO. Organizuje wyjścia klas do teatrów, kin i filharmoniii, koncerty muzyków z filharmonii w szkole (tzw. audycje muzyczne). W szkole prowadzi wiele kół zainteresowań: koło recytatorskie, chór, grupę teatralną "Na skraju", kabaret "Nie zdasz". Z jej inicjatywy w szkole odbywają się koncerty, w których uczniowie wykonują swoją ulubioną muzykę z gatunków takich jak pop, rock, blues i inne.

Pani Aneta Kaliściak opiekuje się uczniami, chcącymi wziąć udział w konkursach fotograficznych, filmowych, recytatorskich, poezji śpiewanej i muzycznych.

noc warsztatw02 dsc07017

Uczniowie chętni, by spróbować swoich sił w rywalizacji artystycznej powinni zgłaszać się do opiekuna klubu.

"W I LO uczymy się nie tylko życia, biologii, matematyki czy przedsiębiorczości. W I LO jest miejsce również na sztukę." Realizując to hasło, p. Magdalena Żmiejko - nauczycielka przedsiębiorczości - przeprowadziła dla chętnych uczennic i nauczycielek warsztaty sutaszu.

1 fb

 Sutasz to technika robienia biżuterii z kolorowych sznureczków i koralików.

Od godziny 20.00 3 lutego do 6.00 4 lutego 2012 roku uczestnicy zajęć Grupy Teatralnej "Na skraju" mogli brać udział w nocnych warsztatach teatralnych. W tym roku prowadzącymi byli dawni uczniowie I LO i aktorzy "Na skraju":  Paweł Rutkowski - obecnie student Akademii Teatralnej w Białymstoku - i Marta Bartoszuk - absolwentka Szkoły Aktorskiej Lart Studio w Krakowie.

noc warsztatów01noc warsztatów02noc warsztatów03noc warsztatów01