Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Koła artystyczne / Klub ILO

praca_Julii_Grygorczyk

Julia Grygorczyk (1c) zdobyła wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie plastyczno - fotograficzno - filmowy pt. „JA” w Słupsku. Jej dzieło zostało wybrane spośród 75 prac plastycznych z całej Polski i otrzymało jedno z 10 wyróżnień. Z przyjemnością informujemy także, że praca Ilony Stasiulewicz (1d) została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej jako jeden z 30 obiektów.

Gala_konkursu_literackiego

nagrodzona Ola Maj

 

13 czerwca 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przezOddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Spośród 187 prac uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które wpłynęły na regionalny konkurs poetycki ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”, jury wyłoniło 39 prac. Wśród nich był utwór uczennicy naszego liceum, Aleksandry Maj, która otrzymała I miejsce za utwór poetycki. Przedmiotem konkursu była poezja dotycząca wydarzeń historycznych z najnowszej historii Polski: lat 1918–1989. Ola pracuje pod kierunkiem p. Anety Kaliściak.

plakat_Dulska

Aktorzy Grupy Teatralnej "Na skraju": Honorata Buniowska, Weronika Kozłowska (absolwentki) oraz Szymon Wysocki (1a) zapraszali słuchaczy audycji "Co w kulturze piszczy", prowadzonej przez p. Urszulę Kropiewnicką na antenie Radia i (103 FM) na najbliższe pokazy "Moralności pani Dulskiej". Zachęcamy do wysłuchania rozmowy: https://soundcloud.com/urszula-kropiewnicka/spektakl