Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Koła artystyczne / Klub ILO

recytatorki_z_ILO
24 listopada 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się podsumowanie IX edycji Spotkań Ekologicznych „Z Ziemią krążymy”. W konkursie recytatorskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentantki I LO uzyskały: Kamila Wojtkielewicz (2a) i Aleksandra Maj (1a) - dwie równorzędne nagrody, zaś Patrycja Suszko (2a) - wyróżnienie.
Czytaj więcej...

Wieczór_poetycki

 

W sobotni wieczór 18 listopada 2017 w Klubie w ILO Julia Winnicka (3a) zorganizowała Wieczór Poezji. Wszystkie osoby, które recytują, lubią czytać, śpiewają, piszą własne teksty, mogły wystąpić tego wieczora przed harcerską (i nie tylko) publicznością. Wieczór współtworzyli uczniowie I LO: Honorata Buniowska (3f),Kamila Jabłońska i Szymon Wysocki (oboje z 1a). Przeczytano też wiersze Patrycji Suszko (2a).

Czytaj więcej...

filharmonia

17.11.2017 w Sali Koncertowej Filharmonii Podlaskiej odbyło się spotkanie, które zainaugurowało VI edycję programu filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! w Białymstoku.

92 maturzystów z ILO będzie mogło wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie wybrać się na 18 koncertów organizowanych przez Operę i Filharmonię Podlaską w okresie od listopada 2017 do czerwca 2018.

Czytaj więcej...

XXII_JTR

Miło nam poinformować, że zarówno recytatorki z ILO, jak i nasi recytujący absolwenci zostali docenieni za swe osiągnięcia przez jury XXII Ogólnopolskiego Jesiennego Turnieju Recytatorskiego "Romantycznie" w Szczecinie (9-12.11.2017), konkursie ogólnopolskim o wyjątkowo wysokim poziomie, podczas którego recytuje się aż 3 utwory, w tym dzieła polskich romantyków.

Czytaj więcej...