Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Koła artystyczne / Klub ILO

Kamila_Wojtkielewicz

W dniach 26- 27 maja 2017 roku Kamila Wojtkielewicz (1a) reprezentowała szkołę i miasto na XVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach. W kategorii solistów od 17 do 25 lat Kamila została uhonorowana Brązową Muszelką, czyli zajęła 3. miejsce.
Serdecznie gratulujemy.

konkurs_piosenki_współczesnej

dyplom Weroniki Kozłowskiej

 

25 maja 2017 r. odbył się w Dąbrowie Białostockiej I Wojewódzki Festiwal Polskiej Piosenki Współczesnej. I LO reprezentowała Weronika Kozłowska (2a), która otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów do 17 do 20 lat za piosenkę „Szyba” ze słowami Agaty i Maryny Miklaszewskich oraz muzyką Janusza Stokłosy.

Serdecznie gratulujemy.

miejsce straceń

19 - 22 maja 2017 Kamila Wojtkielewicz z klasy 1a i Aleksandra Maj - gimnazjalistka z Grupy Teatralnej "Na skraju", finalistki III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”, wraz z p. prof. Anetą Kaliściak uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do „Miejsca Przestrogi i  Pamięci Ravensbrück” w Niemczech.

Czytaj więcej...

Ola_odbiera_nagrodę

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Muszyńska z klasy 2c zdobyła wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2017, który odbył się w Radomiu 13-14 maja 2017 r. Uczestniczką tego festiwalu, do którego obowiązywała kwalifikacja na podstawie nagrań, była także Gabriela Dargiewicz (2a).

Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

logo OKR
28 kwietnia 2017 r odbyły się eliminacje wojewódzkie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z dumą informujemy, że w kategorii poezji śpiewanej 1. miejsce zajęła Aleksandra Muszyńska (2c), zaś na 2. uplasowała się Zuzanna Iłenda (3a). Oli i Zuzannie akompaniował Mateusz Głogowski. Aleksandra uzyskała kwalifikację do finału centralnego, który odbędzie się we Włocławku w dniach 6 - 10 czerwca, zaś Zuzanna otrzymała możliwość nominacji dzięki nagraniom i także została finalistką.
W kategorii recytacji młodzieży reprezentanci ILO uplasowali się na czołowych miejscach: Katarzyna Rosicka (3a) otrzymała 3. nagrodę, Julia Winnicka (2a) zajęła 2. miejsce, zaś zwyciężyła w tej kategorii Zuzanna Iłenda (3a). Julia i Zuzanna zostały nominowane do finału centralnego w Ostrołęce (21 - 24 czerwca). Uczestników OKR przygotowała p. Aneta Kaliściak.
OKR woak spodki A.MuszyńskaOKR woak spodki Z.IłendaOKR woak spodki M.Głogowski
Czytaj więcej...

K.Wojtkielewicz_A.Muszyńska

VII Supraskie Paschalia, czyli  ekumeniczne spotkania z muzyką sakralną, to ogólnopolski konkurs piosenki chrześcijańskiej, który odbył się 27 kwietnia 2017 r. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w kategorii solistów ze szkół ponadgimnazjalnych zdobyła, tak jak w zeszłym roku, Aleksandra Muszyńska (2c), a II nagrodę w tej samej kategorii uzyskała Kamila Wojtkielewicz (1a).

Czytaj więcej...