Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Koła artystyczne / Klub ILO

2 września 2020 roku odbył się czwarty wieczór literacki pod hasłem "Fundamenty".  Uczestnicy mogli zaprezentować się w kilku kategoriach. Były to: śpiew, prezentacja  własnych utworów literackich oraz fotografii. W każdej z tych kategorii mogliśmy podziwiać twórczość uczniów i absolwentów ILO. Udział wzięli: Alicja Gudowska (2m2), Izabela Wyszyńska (3m3), Julia Puczyńska (3a) i Michal Janczyło (3c).

prologos

 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasze recytatorki: Aleksandra Deroń (2m1), Anna Maria Wrona (absolwentka, 3d), Gabriela Stypułkowska (1m1) i Julia Żukowska (1c) zakwalifikowały się do "Turnieju recytatorskiego online" , realizowanego w ramach projektu proLOGOS, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury za pośrednictwem programu "Kultura w sieci".

konkurs im. Markowej

 

Z dumą informujemy, że nasza uczennica wygrała VII Konkurs literacki im. Anny Markowej, którego rozstrzygnięcie odbyło się 30 czerwca 2020 r. Aleksandra Maj (3a) zdobyła I miejsce za opowiadanie pt.: "Lustro", w poprzednich edycjach także była nagradzana za opowiadania. Ale na tym nie koniec: Ola otrzymała także drugą nagrodę za zestaw 3 wierszy: "Bransoletka", "Bibliotekoznawstwo" i *** ["zrzuć tę fałdkę myśli..."].

Wiosenny_powiew

 

23 czerwca 2020 r. został podsumowany Festiwal Piosenki Poetyckiej "Wiosenny Powiew". Wszystkie startujące w nim reprezentantki ILO zostały docenione. I nagrodę w kategorii  12-16 lat zdobyła Gabriela Stypułkowska z klasy 1m1, zaś wyróżnienia otrzymały Alicja Gudowska (1m2) oraz  Maja Dąbrowska (1m1).

W kategorii 17-21 wyróżnienia dostały: Natalia Nosorowska (2c) i Izabela Anna Wyszyńska (2m3).

Alicja i Natalia zaprezentowały swoje autorskie piosenki, ponadto one obie oraz Gabrysia i Maja same sobie akompaniowały.

REcytujemy_Czechowicza

15 czerwca 2020 r. podsumowano Eliminacje Ogólnopolskie online XX Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Weronika Blank (3f), Gabriela Stypułkowska (1m1) i Natalia Nosorowska (2c) otrzymały tytuły Laureatek konkursu. Ponadto Gabriela Stypułkowska otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacji utworów poetów awangardy lubelskiej, a Natalia Nosorowska - wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej.

W ramach głosowania internautów, które odbyło się za pośrednictwem platformy Facebook na fanpage “RE:cytujemy Czechowicza”, zostały przyznane Nagrody publiczności, a ich zdobywczyniami są: w Recytacji - Julia Żukowska; w Poezji Śpiewanej - Natalia Nosorowska.  Gratulujemy!!Q