Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

28 kwietnia 2017 r odbyły się eliminacje wojewódzkie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z dumą informujemy, że w kategorii poezji śpiewanej 1. miejsce zajęła Aleksandra Muszyńska (2c), zaś na 2. uplasowała się Zuzanna Iłenda (3a). Oli i Zuzannie akompaniował Mateusz Głogowski. Aleksandra uzyskała kwalifikację do finału centralnego, który odbędzie się we Włocławku w dniach 6 - 10 czerwca, zaś Zuzanna otrzymała możliwość nominacji dzięki nagraniom i także została finalistką.
W kategorii recytacji młodzieży reprezentanci ILO uplasowali się na czołowych miejscach: Katarzyna Rosicka (3a) otrzymała 3. nagrodę, Julia Winnicka (2a) zajęła 2. miejsce, zaś zwyciężyła w tej kategorii Zuzanna Iłenda (3a). Julia i Zuzanna zostały nominowane do finału centralnego w Ostrołęce (21 - 24 czerwca). Uczestników OKR przygotowała p. Aneta Kaliściak.
OKR woak spodki A.MuszyńskaOKR woak spodki Z.IłendaOKR woak spodki M.Głogowski
Z przyjemnością także dzielimy się informacją, że tego samego dnia Mateusz Głogowski - nas absolwent i akompaniator wokalistek I LO - uzyskał tytuł laureata i wyróżnienie za wykonanie utworów J. S. Bacha w V Festiwalu Pianistycznym im. Sióstr Frankiewicz w Białymstoku.
 
Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy.
 
Fotografie WOAK.