Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Koła zainteresowań

Joanna Czyżewska (3i) i Monika Michalewicz (3h) uczestniczyły w półfinale konkursu recytatorskiego Francophonie poetique i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.Konkurs organizowany jest w ramach Wiosny Francuskiej w Białymstoku.

Podczas eliminacji miejskich 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Michał Klimiuk (2c) uzyskał jedną z trzech równorzędnych kwalifikacji do etapu wojewódzkiego konkursu w kategorii poezji śpiewanej; Michałowi akompaniował Łukasz Niemancewicz z klasy 1e.
W tym samym konkursie, w turnieju recytatorów wyróżnienia zdobyli Aneta Ciwoniuk, Mateusz Rogowski (oboje z klasy 1a) i Patrycja Kaszyńska z klasy 1d . Protokół z posiedzenia jury

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia Asi, Monice i Michałowi w dalszych zmaganiach.Zapraszam uczniów naszego liceum na zajęcia z Business English w języku angielskim, które odbywają w każdy wtorek w godz. 13.00-13.45.

Pracujemy z podręcznikiem na poziomie intermediate i staramy się przygotować do przyszłej pracy w Polsce i za granicą. Wykorzystujemy autentyczne materiały, omawiamy prawdziwe sytuacje biznesowe, korzystamy z wywiadów z biznesmenami i poszerzamy typowe słownictwo biznesowe.
Prowadząca Małgorzata Gołąbiewska-Konończuk.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Serdecznie zapraszam na swoje zajęcia uczniów zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy na temat historii krajów anglojęzycznych. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i odbywają się co tydzień w dwóch grupach:

  • grupa Intermediate – czwartki, 8 godzina lekcyjna (14.50-15.35), sala 53
  • grupa Upper-Intermediate – piątki, 9 godzina lekcyjna (15.40-16.25),sala 53

Anna Buchowska

Na zajęciach Koła uczniowie mogą zdobyć lub poszerzyć wiedzę na temat współczesnego Izraela, nauczyć się podstaw języka hebrajskiego, spotkać się z młodzieżą izraelską, obejrzeć filmy fabularne i dokumentalne związane z historią, tradycjami czy zapoznać się z literaturą żydowską. Planujemy spotkania z interesującymi gośćmi, wyjścia plenerowe, wyjazdy studyjne w Polsce i do Izraela oraz wiele innych atrakcji.

Uczniów chętnych do spotkań w Kole Judaica zapraszam we czwartki na 9 godzinie lekcyjnej (1540 – 1625, sala nr 53).

Opiekun / Prowadząca Anna BuchowskaAnna Buchowska

Zapraszamy wszystkich uczniów na zajęcia sportowo – rekreacyjne w roku szkolnym 2015/2016.

PONIEDZIAŁEK
Futsal                  15. 30 – 17. 15   mgr T. Han
WTOREK
Lekka atletyka      7. 45 – 9. 00       mgr A. Bartoszuk
Koszykówka        15. 30 – 17. 15    mgr S. Kalisz

Zapraszam wszystkich uczniów chcących pogłębić znajomość języka rosyjskiego na spotkania Koła Języka Rosyjskiego we wtorki o godz. 14.50 do sali 47.

                                                                                                                    mgr Bożena Głębocka

Pani mgr Ewa Onoszko serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z historii sztuki

we wtorki do sali 59 o godzinie 15.40.