Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Obozy naukowe

zwycięzcy w kategorii olimpijskiej

 

W dniach 17-21 stycznia 2016 r. odbył się dwunasty z kolei naukowy obóz informatyczny ILOCamp dla olimpijczyków. Wzięło w nim udział 78 uczniów I LO i 54 uczniów między innymi z Warszawy, Gdyni, Wrocławia, Olsztyna, Poznania, Radomia. Wśród nich byli zwycięzcy wielu konkursów informatycznych i zdobywcy laurów olimpijskich.

W dniach 20 - 25 września 2015 roku odbył się 11. ILOCamp, czyli obóz informatyczny. Zebrało się (27 _ 2) uczestników. Przyjechali uczniowie z całej Polski.
Codziennie rozwiązywane były zadania informatyczne i "rozmawiano" w pięknym języku C++. Na wykładach wszyscy z zainteresowaniem słuchali ciekawostek matematycznych oraz informatycznych. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił jak wykładowcy, tłumacząc innym zadania na omówieniach. Gdy omówienie nie poskutkowało, z uśmiechem na twarzy szli na konsultacje. Było mądrze i wesoło, a starsi koledzy i koleżanki zawsze z chęcią pomagali.
Zajęcia na IloCampie prowadzili: p. prof. Ireneusz Bujnowski, p. prof. Iwona Bujnowska oraz studenci Uniwersytetu Warszawskiego, laureaci i finaliści Olimpiady Informatycznej: Jacek Tomasiewicz, Mateusz Puczel, Michał Majewski, Piotr Gawryluk, Przemysław Jakub Kozłowski, Maciej Hołubowicz i Sylwia Stachecka.
Opiekę nad uczestnikami sprawowała p. prof. Anna Opalińska i p. prof. Grzegorz Łopata.
Obóz IloCamp wiele nas nauczył - zmienił nasz ciąg myślenia na bardziej logiczny.
 

 

 

10999982 811014485620952 1647310390927116718 n

 

Jak co roku w czwartym tygodniu września odbył się obóz naukowy ILOCamp 2014. Od 21 do 26 września 95 uczniów naszej szkoły i 37 uczestników z całej Polski uczestniczyło w wykładach, warsztatach i przede wszystkim w zawodach programistycznych na trzech poziomach zaawansowania. Wykłady prowadzili nauczyciele I LO - p. Iwona Bujnowska i p. Ireneusz Bujnowski - oraz absolwenci ILO, obecnie studenci Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego: Jacek Tomasiewicz, Joanna Bujnowska, Michał Majewski, Piotr Gawryluk, Magdalena Szarkowska, Mateusz Puczel i Mateusz Chołołowicz. Po pięciu dnach zmagań odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród, które zasponsorowała firma programistyczna QBurst z Białegostoku.

Ranking najlepszych uczestników zawodów programistycznych:


W dniach 25.09.2011-01.10.2011 w Serwach k/Augustowa odbyły się wyjazdowe warsztaty informatyczno-matematyczne zorganizowane przez Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych. Uczestniczyli w nich uczniowie z naszego liceum (83 osoby) oraz z II LO, IV LO, V LO, VI LO, I LO z Łomży, LO Radomia, II LO z Olsztyna oraz 6 gimnazjalistów – w sumie 116 uczestników oraz 13 osób kadry (nauczyciele i studenci UW).

Zajęcia dla uczniów odbywały się na 3 poziomach: początkowym, średniozaawansowanym oraz olimpijskim. Poza wykładami odbywały się zawody informatyczne i matematyczne.
Zwycięzcom (których nazwiska umieścimy wkrótce) zostały wręczone medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank PKO BP.

Wkrótce zamieścimy też zdjęcia z warsztatów.

 

ILO CampObóz informatyczno-matematyczny ILOCamp odbędzie się w dniach 25.09 - 01.10.2011 r. W tym roku uczniów przygotowujących się do Olimpiady Informatycznej lub Matematycznej (oraz tych, którzy dopiero zaczynają programować) zapraszamy do centrum szkoleniowo - wypoczynkowego Proserwy i hotelu Albatros w Serwach, k. Augustowa

Informacji dotyczących udziału w obozie udzielają:

  • p. Iwona Bujnowska
  • p. Ireneusz Bujnowski

Dodatkowe informacje na stronach internetowych: ilocamp.pl oraz matma.ilo.pl. Zapraszamy serdecznie.