Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Destination Imagination – logo

Destination Imagination (DI) uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas podejmowania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami.

Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy oraz pracy zespołu.

DI bazuje na koncepcji myślenia rozbieżnego (dywergencyjnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci i młodzież do podejmowania procesu tworzenia - w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.

Destination Imagination stawia przed uczestnikami projekty zespołowe, które wyzwalają ducha odkrywczości i samodzielności, zachęcają do zdobywania nowych umiejętności i zainteresowań oraz kreują poczucie odpowiedzialności wobec innych. Dzieje się tak, ponieważ w naszym Programie dzieci i młodzież rozwiązują Wyzwania samodzielnie.

 

 

Less_Then_3

W dniach 19-21 czerwca 2020 odbył się Finał Wirtualnego Jubileuszu XV Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination. Z powodu pandemii odwołano Olimpiadę Światową, jednak organizatorzy polskiego etapu postanowili podsumować online całoroczna pracę drużyn. W tym roku nie przyznawano miejsc, nominujących do zawodów światowych, ale przyznawano inne nagrody. Działająca w ILO drużyna Less Than 3 otrzymała Nagrodę Duszy Sceny za umiejętności aktorskie, przykuwające uwagę, oraz nagrodę za Wyzwanie Bliźniacze w najstarszej grupie wiekowej (przygotowane wraz z drużyną QUATR+ON z Rybnika).

WinDIY

 

WinD(I)Y to nowa drużyna z ILO, biorąca udział w międzynarodowym projekcie Destination Imagination. Drużynę tę tworzą: Aleksandra Kuźma i Mateusz Polakowski z klasy 1m1 oraz Aleksandra Gastoł, Karolina Makarewicz oraz Klaudia Sosna z klasy 1m2. Drużyna WinD(I)Y pracuje nad wyzwaniem artystycznym "Ale fotka".

W nocy z 3 na 4 stycznia odbyły się warsztaty służące zintensyfikowaniu przygotowań. Trenerkami zespołu są p. Anna Smyk-Kojło i p. Aneta Kaliściak.

Ekipa z ILO wraz z trenerkami wyruszy 23 marca zaprezentować swoją pracę na ogólnopolskiej olimpiadzie kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za sukces!

 

 

Nasza drużyna Less Than 3 od czterech dni gości w Chinach. Przed olimpiadą organizatorzy przygotowali atrakcje takie jak zwiedzanie zabytków, warsztaty chińskiego rękodzieła, spotkania ze studentami na Uniwersytecie w Pekinie czy poznanie tajników kuchni chińskiej.

Już dziś rozpoczynają zawody Extreme Challenge 24h. W tym roku ich zadaniem będzie zbudowanie urządzenia, które ma wykonywać cztery różne czynności, których unikamy w życiu codziennym.

Życzymy im powodzenia!

chiny zwiedzanie 1chiny zwiedzanie 2chiny zwiedzanie 3chiny zwiedzanie 4chiny zwiedzanie 5