Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Projekt "Kierunek Oxford"

 

Projekt „Kierunek Oxford” realizowany przez Panią prof. Martę Grodzką funkcjonuje online. We wtorek 3 listopada za pomocą platformy Microsoft Teams nasi maturzyści spotkali się z przedstawicielką Open Future School, która w przejrzysty i zrozumiały sposób wyjaśniła proces aplikacji na uczelnie zagraniczne. Uzyskali informacje o czasie trwania studiów, ich cenie, możliwościach uzyskania wsparcia finansowego, średnich kosztach utrzymania oraz minimalnym wynagrodzeniu dla studentów podejmujących pracę. Dania? Holandia? Anglia? Szkocja? Zdobycie wykształcenia za granicą okazuje się być w zasięgu naszych możliwości, o czym corocznie przekonują się nasi kolejni odważni absolwenci.

 

W ramach projektu Kierunek Oxford realizowanego przez Panią profesor Martę Grodzką, 3 listopada nasi maturzyści wezmą udział w spotkaniu
z przedstawicielami Open Future School, szkoły językowej z doradztwem edukacyjnym, podczas którego zapoznają się z możliwościami studiowania
w Wielkiej Brytanii. W trakcie spotkania dowiedzą się więcej o systemie edukacyjnym w UK, procesie składania aplikacji oraz zaletach studiowania na Wyspach. Z jednej strony możliwość łączenia nauki z pracą zarobkową, atrakcyjne stypendia dla studentów z Unii Europejskiej, a z drugiej Brexit... Już wkrótce rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Do zobaczenia na Microsoft Teams.

 

Konkurs myOXperience to wspólne przedsięwzięcie TDJ Foundation oraz Project Access Polska. Jego laureaci wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii, by wcielić się w rolę studentów Uniwersytetu Oksfordzkiego i wziąć udział w wykładach profesorów z Oksfordu.

W trakcie wyjazdu odbędą się także warsztaty dotyczące planowania swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej poprowadzone przez zespół TDJ Foundation. Z kolei Project Access Polska podzieli się wiedzą dotyczącą tego, jak aplikować na brytyjskie uczelnie i jak pozyskać środki finansowe na zagraniczne studia.

Konkurs myOXperience kierujemy do uczniów szkół średnich w wieku 16-17 lat, którzy z łatwością komunikują się w języku angielskim. Na zgłoszenia, które można przesyłać za pośrednictwem www.myoxperience.pl, czekamy do 16 grudnia.

W razie pytań lub potrzeby przesłania dodatkowych materiałów prosimy o kontakt z koordynatorem myOXperience – Januszem Gorolem: mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: +48 667 040 432.