Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Projekt "Kierunek Oxford"

T.Korolczuk

W piątek, 1 kwietnia 2016 klasy: 1a,1c, 1h, 2c i 2i w auli szkolnej uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu "Kierunek Oxford", tym razem z Tomaszem Korolczukiem (naszym absolwentem, klasa 3c w 2009 r.), obecnie studentem budownictwa we Francji. Tomasz mówił o możliwości studiowania za granicą dzięki korzystaniu z porozumień między uczelniami polskimi i zagranicznymi oraz z programów wymiany.

M.Kaczan

Z prawdziwą przyjemnością gościliśmy we środę, 30 marca 2016r., naszą absolwentkę Martę Kaczan, która studiowała matematykę na prestiżowym University of Oxford. Zaproszone na spotkanie klasy o rozszerzonym zakresie nauczania matematyki wysłuchały inspirującej prezentacji Marty, na którą składały się informacje o tym, jakie możliwości oferuje studiowanie na tej słynnej uczelni i jak takie studia wyglądają w praktyce.

Drodzy Maturzyści! Mierzycie wysoko? Niech nie stoją Wam na drodze ograniczenia finansowe. Uczelnie zagraniczne oferują stypendia swoim studentom. Warto zapoznać się z ofertą University College London (UCL), który proponuje Andrew Szmidla Undergraduate Scholarship -  wsparcie finansowe dla studentów z Polski. Szczegóły tutaj.

Więcej o UCL.

logo UCL

gość z Hiszpanii

16 lutego do naszej szkoły zawitał pan Higinia J. Paterna Sanchez, przedstawiciel najlepszej prywatnej uczelni w Hiszpanii  - Uniwersytetu Nawarry. Pierwszo- i drugoklasiści mieli okazję dowiedzieć się więcej o uczelni, która „kształci ludzi, którzy chcą zmieniać świat na lepsze”, jak określił tę globalną, międzynarodową uczelnię sam pan Sanchez. Uniwersytet Nawarry to wiodąca uczelnia w Hiszpanii zarówno jeśli chodzi o dydaktykę, jak i badania naukowe.

 

W poniedziałek 4 stycznia 2016 r. mury naszego liceum odwiedził absolwent Paweł Androsiuk, obecnie student prestiżowych studiów na Royal Academy of Fine Arts w Belgii. Na spotkaniu z uczniami I LO Paweł opowiedział o tym, jak wyglądała jego droga na studia zagraniczne oraz jak wiele niewątpliwych korzyści płynie ze studiowania za granicą. Dzięki Pawłowi młodzież dowiedziała się, jak studiowanie na zagranicznej uczelni wygląda w praktyce. Po spotkaniu kolejni młodzi ludzie nabierali odwagi, by realizować swoje marzenia. Paweł przyjechał na zaproszenie swojej byłej wychowawczyni, p. Marty Niksy-Grodzkiej.

P.Androsiuk 1P.Androsiuk 2P.Androsiuk 3