Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Projekt "Kierunek Oxford"

Drodzy Maturzyści! Mierzycie wysoko? Niech nie stoją Wam na drodze ograniczenia finansowe. Uczelnie zagraniczne oferują stypendia swoim studentom. Warto zapoznać się z ofertą University College London (UCL), który proponuje Andrew Szmidla Undergraduate Scholarship -  wsparcie finansowe dla studentów z Polski. Szczegóły tutaj.

Więcej o UCL.

logo UCL

gość z Hiszpanii

16 lutego do naszej szkoły zawitał pan Higinia J. Paterna Sanchez, przedstawiciel najlepszej prywatnej uczelni w Hiszpanii  - Uniwersytetu Nawarry. Pierwszo- i drugoklasiści mieli okazję dowiedzieć się więcej o uczelni, która „kształci ludzi, którzy chcą zmieniać świat na lepsze”, jak określił tę globalną, międzynarodową uczelnię sam pan Sanchez. Uniwersytet Nawarry to wiodąca uczelnia w Hiszpanii zarówno jeśli chodzi o dydaktykę, jak i badania naukowe.

 
We czwartek, 3 grudnia 2015, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pawła Borowskiego, naszego absolwenta, aktualnie studenta historii na University College w Londynie (UCL), który podzielił się własnym doświadczeniem i wiedzą w zakresie rekrutacji na studia zagraniczne.
Paweł opowiadał o korzyściach, jakie płyną ze studiowania na prestiżowych uczelniach zagranicznych - dotyczy to  m. in. międzykulturowego środowiska, wysokiego poziomu nauczania, możliwości uzyskania wsparcia finansowego czy szans na otrzymanie wymarzonej pracy.
 
IMG 20151203 143357
 

 

W poniedziałek 4 stycznia 2016 r. mury naszego liceum odwiedził absolwent Paweł Androsiuk, obecnie student prestiżowych studiów na Royal Academy of Fine Arts w Belgii. Na spotkaniu z uczniami I LO Paweł opowiedział o tym, jak wyglądała jego droga na studia zagraniczne oraz jak wiele niewątpliwych korzyści płynie ze studiowania za granicą. Dzięki Pawłowi młodzież dowiedziała się, jak studiowanie na zagranicznej uczelni wygląda w praktyce. Po spotkaniu kolejni młodzi ludzie nabierali odwagi, by realizować swoje marzenia. Paweł przyjechał na zaproszenie swojej byłej wychowawczyni, p. Marty Niksy-Grodzkiej.

P.Androsiuk 1P.Androsiuk 2P.Androsiuk 3

 

15 grudnia 2015 r. mieliśmy przyjemność gościć pana Janusza Dargiewicza z portalu www.studiawanglii.pl, który poprowadził dla nas warsztaty kariery: "Studia w Anglii – zawody przyszłości". W gronie osób zainteresowanych studiowaniem za granicą oraz w bardzo sympatycznej atmosferze pogłębialiśmy naszą wiedzę dotyczącą różnych aspektów studiowania na Wyspach i nie tylko. A co najciekawsze, zapoznaliśmy się z szerokim wachlarzem oryginalnych i ciekawych kierunków studiów, których jest aż 50 000. Pozostajemy z głową pełną pomysłów i inspiracji, a panu Januszowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.