Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

 

Grupa projektowa „Odnajdź tożsamość” składająca się z 9 uczennic i uczniów naszej szkoly: Wiktorii Tadaj 3c, Wiktorii Szczur 3e, Magdaleny Włostowskiej 3g, Bartosza Biaduna 3g, Jakuba Kananowicza 3c, Izabeli Jurewicz 3e, Hanny Lussa 3g, Ewy Kirdylewicz 1f i Aleksandry Topczewskiej 1f oraz ucznia z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze - Łukasza Sarnackiego przeprowadziła w tym roku projekt „Odnajdź tożsamość” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Podsumowaniem pracy uczestników od listopada były dwa wydarzenia. Pierwsze odbyło 17.06.2024 r. w Galerii im. Sleńdzińskich, goście mieli okazję obejrzeć performance teatralny Ewy Kirdylewicz oraz Aleksandry Topczewskiej pt. „Kim jestem?” w reżyserii Dimy Makliakova, uczestniczyć w projekcji filmu krótkometrażowego pt. „Persona” wyreżyserowanego przez Wiktorię Szczur, Magdalenę Włostowską oraz Wiktorię Tadaj, dopełnieniem filmu była muzyka nagrana przez Łukasza Sarneckiego i Jakuba Żywczyńskiego. Wydarzenie zakończyła krótka prelekcja członkini zarządu Stowarzyszenia Otwarty Parasol - Patrycji Tryniszewskiej.

Następne wydarzenie odbyło się 19.06.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, gdzie Wiktoria Szczur, Magdalena Włostowska i Wiktoria Tadaj przeprowadziły warsztaty „Odnajdź tożsamość”. Podczas warsztatów dla uczniów klas siódmych i ósmych dziewczyny opowiedziały o kryzysie tożsamości wśród młodzieży, sposobach angażowania się w życie społeczne w szkole średniej oraz plusach brania udziału w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii.

Łącznie wydarzenia zebrały grupę słuchaczy liczącą aż 120 osób.

DziałaniaWykładPlakatPlakat 2