Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Olimpiady i olimpijczycy

Znakomite wieści nadeszły z zawodów finałowych XI Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, rozgrywanych w Warszawie w dniach 7-9.06.2018r. Jednym z trzech reprezentantów województwa podlaskiego w zawodach centralnych był Bartosz Buniowski, uczeń kl. 1a. Z dumą informujemy, iż Bartosz uzyskał zaszczytny tytuł laureata Olimpiady.

 

W dniach 6-9.04.2018r. w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. Nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z trzema trudnymi egzaminami i znaleźli się w elitarnym gronie najlepszych historyków w Polsce: Patryk Bartoszuk (3a) uzyskał tytuł laureata etapu centralnego, zaś Bartosz Buniowski (1a) uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady.

 

 

W dniach 11 - 14 kwietnia 2018 r. w Konstancinie i w Warszawie odbył się etap centralny XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Z wielką radością informujemy, że Ewa Owerczuk, uczennica klasy 3a, uzyskała tytuł finalistki. Jej osiągnięcie jest równoznaczne z uzyskaniem 100% na maturze z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.