Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Olimpiady i olimpijczycy

Znakomite wieści nadeszły z zawodów finałowych XI Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, rozgrywanych w Warszawie w dniach 7-9.06.2018r. Jednym z trzech reprezentantów województwa podlaskiego w zawodach centralnych był Bartosz Buniowski, uczeń kl. 1a. Z dumą informujemy, iż Bartosz uzyskał zaszczytny tytuł laureata Olimpiady.

Wyjazd_z_IPN-em

W dniach 10-12.09.2018 r. uczeń klasy 2a – Jakub Zdzienicki, pod opieką swojego nauczyciela historii p. prof. Krzysztofa Rogowskiego brał udział w wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez białostocki oddział IPN. W wyjeździe do Gdańska wzięli udział finaliści i laureaci Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Armii Krajowej.

 

W dniach 6-9.04.2018r. w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. Nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z trzema trudnymi egzaminami i znaleźli się w elitarnym gronie najlepszych historyków w Polsce: Patryk Bartoszuk (3a) uzyskał tytuł laureata etapu centralnego, zaś Bartosz Buniowski (1a) uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady.