Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Olimpiady i olimpijczycy

OWoPiŚW

Z przyjemnością informujemy, iż do etapu okręgowego LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowało się sześcioro uczniów naszego liceum.
20 stycznia 2018 r. na etapie okręgowym nasze liceum reprezentować będą:
Mateusz Babul – uczeń klasy 1d
Mateusz Fedeńczuk - uczeń klasy 2h
Mateusz Anikiej, Weronika Kozłowska, Aleksandra Śliwowska, Krystian Olszewski – uczniowie klasy 3a.

Czytaj więcej...

logo OWT

Miło jest nam poinformować, że Podlaski Komitet Okręgowy XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej, po dokonaniu oceny prac z zawodów szkolnych OWT, do udziału w zawodach okręgowych 5 stycznia 2018 r. zakwalifikował następujących uczniów I LO: Artura Jankowskiego, Krzysztofa Poniatowskiego i Jana Siemiona z klasy 3c oraz Macieja Radziszewskiego z klasy 2b2.

Czytaj więcej...

szkolny_etap_OWT

20 października 2017 r. został przeprowadzony w I LO szkolny etap XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. Tegoroczne zainteresowanie Olimpiadą było rekordowe: ponad 100 uczniów z klas 2c, 3c, 2b1 i 2b2 oraz przedstawiciele 3b i 3e rozwiązywali w czasie 90 minut zestaw zadań. Opiekunami olimpijczyków są p. prof. Mirosława Żuber i p. prof. Sławomir Żuber.

Czytaj więcej...

OB 2017

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Biologicznej zakwalifikowali się nasi następujący uczniowie: Aleksandra Dołżyńska (kl. 2E) - uczennica p. prof. Krystyny Kosteckiej, Marcin Lipiszko (kl. 3D) - nauczyciel p. prof. Jolanta Szczepańska, Adam Płoński (kl. 3F), Przemysław Pyszlak (kl. 3G) oraz Adam Szymborewicz (kl. 3G) – uczniowie p. prof. Marty Czernik.

Czytaj więcej...

laureaci_z_chemii
W sobotę, 10 czerwca 2017r., na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste zakończenie 63. Olimpiady Chemicznej. W trakcie spotkania zostali nagrodzeni i odebrali tytuły laureatów: Krzysztof Łuszczyński (2g) i Bartosz Zambrzycki (absolwent z 3e) - uczniowie p. prof. Izabeli Dobrzyńskiej. Finalistą Olimpiady został ponadto Michał Łuczaj z klasy 3e. Pragniemy podkreślić, że nasi uczniowie byli jedynymi reprezentantami województwa podlaskiego w finale Olimpiady.
Dzięki sukcesowi w Olimpiadzie nasi uczniowie mają zapewnione indeksy na wydziałach lekarskich uniwersytetów medycznych w całym kraju. Serdecznie gratulujemy!

p.I.Dobrzyńska__K.Łuszczyński_B.Zambrzycki_M.Łuczaj

 

Z przyjemnością informujemy, że w 63. Olimpiadzie Chemicznej Krzysztof Łuszczyński (2g) i Bartosz Zambrzycki (3e), uzyskali tytuł laureata, a Michał Łuczaj (3e) tytuł finalisty.

Sukces jest tym większy, że uczniowie I LO byli jedynymi reprezentantami naszego województwa na etapie centralnym. Ponadto Krzysztof uzyskał jeden z dziesięciu najlepszych wyników w Polsce.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunce p. prof. Izabeli Dobrzyńskiej.