Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Olimpiady i olimpijczycy

laureaci_z_chemii
W sobotę, 10 czerwca 2017r., na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste zakończenie 63. Olimpiady Chemicznej. W trakcie spotkania zostali nagrodzeni i odebrali tytuły laureatów: Krzysztof Łuszczyński (2g) i Bartosz Zambrzycki (absolwent z 3e) - uczniowie p. prof. Izabeli Dobrzyńskiej. Finalistą Olimpiady został ponadto Michał Łuczaj z klasy 3e. Pragniemy podkreślić, że nasi uczniowie byli jedynymi reprezentantami województwa podlaskiego w finale Olimpiady.
Dzięki sukcesowi w Olimpiadzie nasi uczniowie mają zapewnione indeksy na wydziałach lekarskich uniwersytetów medycznych w całym kraju. Serdecznie gratulujemy!

p.I.Dobrzyńska__K.Łuszczyński_B.Zambrzycki_M.Łuczaj

 

Z przyjemnością informujemy, że w 63. Olimpiadzie Chemicznej Krzysztof Łuszczyński (2g) i Bartosz Zambrzycki (3e), uzyskali tytuł laureata, a Michał Łuczaj (3e) tytuł finalisty.

Sukces jest tym większy, że uczniowie I LO byli jedynymi reprezentantami naszego województwa na etapie centralnym. Ponadto Krzysztof uzyskał jeden z dziesięciu najlepszych wyników w Polsce.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunce p. prof. Izabeli Dobrzyńskiej.

p.E.Onoszko_U.Grębowska

Z dumą informujemy, że Urszula Grębowska (2g) zajęła 12. miejsce w Polsce w finale XLI Olimpiady Artystycznej – historii sztuki i otrzymała tytuł finalisty z wyróżnieniem.

Opiekunem uczennicy jest p. prof. Ewa Onoszko.

Serdecznie gratulujemy.

OITiW 2017

Z przyjemnością informujemy, że: Marta Adamczyk, Maria Jarończyk i Marcin Kociński (z kl. 2b) zostali finalistami etapu okręgowego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Podczas zmagań na etapie szkolnym i okręgowym uczniowie musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza tematykę lekcji fizyki.

Czytaj więcej...

OG 2017
Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły, Katarzyna Zalewska z klasy II H zdobyła tytuł finalisty w XLIII Olimpiadzie Geograficznej. W tym roku miejscem olimpijskich zmagań 120 młodych geografów były Suwałki. Kasia nie tylko wykazała się ogromną wiedzą teoretyczną, ale również uczestniczyła w zajęciach terenowych, podczas których należało skartować wybrany obszar okolic Suwałk.
Czytaj więcej...

Artur_Jankowski
Miło jest nam poinformować, że Artur Jankowski (uczeń klasy 2c) został finalistą XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie mechaniczno-budowlanej.
Nauczycielami Artura są p. prof. Mirosława Żuber i p. prof. Sławomir Żuber.
Serdecznie gratulujemy.