Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Samorząd Uczniowski

Udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego 2015 wzięło 640 uczniów na 749 uprawnionych, co daje 85,45% frekwencji. Głosów nieważnych było 27.

otrzęsiny 19otrzęsiny 24otrzęsiny 25otrzęsiny 27otrzęsiny 29otrzęsiny 16

W piątek, 2 października 2015, miały miejsce długo wyczekiwane otrzęsiny klas I. Uczniowie, aby się lepiej poznać i zintegrować, musieli przygotować potrawę, stroje i choreografię wylosowanego wcześniej kraju: USA, Arabii Saudyjskiej, Indii, Rosji, Brazylii, Chin, Australii i iKuby. Równolegle z występami klas na holu drugiego piętra odbywały się pokazy w klubie szkolnym. Kabaret "Romeo i Julia - komandosi" przedstawili uczniowie z Grupy Teatralnej "Na skraju" prowadzonej przez p. prof. Anetę Kaliściak.
Najwięcej punktów zdobyła klasa Ig z wychowawcą p. prof. Agnieszką Sałaj i tym samym wygrała tegoroczne otrzęsiny.
Od rana zaś w szkole odbywał się kiermasz ciast, ciasteczek i potraw przygotowanych przez uczniów klas I. Sprzedawane kulinaria były związane z wylosowanym krajem. Zysk ze sprzedaży został przekazany dla podopiecznego Fundacji "Pomóż i Ty".

Informujemy, że w poniedziałek, 5 października 2015r. o godz. 10.05 na auli szkolnej odbędzie się debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy reprezentantów wszystkich klas (po 3 osoby).
Samorząd Uczniowski

Pierwszoklasiści we wrześniu (jak co roku) mają okazję pochwalić się przed starszymi kolegami i koleżankami swoją kreatywnością oraz poczuciem humoru. W bieżącym tygodniu w I LO obchodzimy Tydzień Kota.
W związku z tym w kolejnych dniach uczniów klas I obowiązują przebrania:

  • we wtorek 15.09 - hipisi/dzieci kwiaty
  • we środę 16.09 - kolorowe piżamy
  • we czwartek 17.09 - postacie z kreskówek Disneya
  • w piątek 18.09 - kosmici/istoty pozaziemskie/UFO

Przebrane osoby mogą liczyć na zwolnienie z odpowiedzi!