23 listopada 2015 uczniowie - miłośnicy historii najnowszej głównie z klasy 1f, 2a i 2e oraz przedstawiciele grona pedagogicznego naszej szkoły - posadzili cebulki krokusów jako swoisty wyraz na niezgadzanie się z ludobójstwem dzieci i ich prześladowaniem. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny. Ich kwitnienie może mieć również inny, symboliczny wymiar – krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny.
Projekt Krokus, realizowany przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście, rusza w Białymstoku po raz pierwszy (w Polsce w tym roku już po raz piąty).
Projekt funkcjonuje na świecie od wielu lat, a każdego roku bierze w nim udział coraz więcej szkół. W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów – zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy.
Realizacja Projektu Krokus jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej Kontynuacją projektu będzie poszukiwanie przez uczniów wiadomości na temat losów dzieci i młodzieży Białostocczyzny w okresie okupacji.