Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

Dumnie i dzielnie reprezentowaliśmy naszą szkołę na spotkaniu w Istambule w ramach programu Erasmus Plus. Tytuł naszego nowego projektu to ‘Step by Step to Digital Learning’. Uczestniczą w nim ponadto szkoły z Łotwy, Rumunii, Grecji, Włoch, Turcji. Wypróbowujemy różne elektroniczne metody uczenia się i nauczania.

Pierwsze międzynarodowe spotkanie odbyło się w Istambule w dniach 25-29 listopada 2019. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów klasy 2b1 (Bartlomiej Utko, Paweł Rudnik i Piotr Mazur), którzy wygrali konkurs na najlepszy Wirtualny Spacer po Naszej Szkole. Wkrótce efekty ich pracy będą ogólnie dostępne na stronie szkoły. Nauczyciele uczestniczący to: koordynatorki projektu p. Anna Maria Grochowska i p. Anna Buchowska oraz p. Małgorzata Gołąbiewska-Konończuk.

Program był bardzo ciekawy. Oprócz zwiedzenia szkoły, zarówno uczniowie jak i nauczyciele pracowali nad platformą SELFIE Plus i innymi elektronicznymi edukacyjnymi narzędziami. Podziwialiśmy wirtualne prezentacje szkół uczestniczących państw oraz zwiedzaliśmy Istambuł. Uczniowie, mieszkając u bardzo gościnnych rodzin tureckich, poznawali kulturę i miejscowe tradycje od podszewki oraz nawiązywali wartościowe międzynarodowe przyjaźnie.

 

Erasmus Turcja 1Erasmus Turcja 2Erasmus Turcja 3Erasmus Turcja 4Erasmus Turcja 5Erasmus Turcja 8Erasmus Turcja 6Erasmus Turcja 7Erasmus Turcja 10Erasmus Turcja 9Erasmus Turcja 11Erasmus Turcja 12Erasmus Turcja 13Erasmus Turcja 14Erasmus Turcja 15Erasmus Turcja 16Pani dyrektor tureckiej szkoły z uczniamiReprezentacja ILO z panią dyrektorErasmus Turcja Hagia SophiaPortret wspólny Haghia Sophia