Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

W dniach od 14 do 16 listopada 2017 nasza szkoła miała zaszczyt gościć koordynatorów unijnego programu Erasmus+ na międzynarodowym spotkaniu projektowym. Odwiedzili nas: Theodora Kostelido (nauczycielka informatyki) oraz Foteini Razakou (nauczycielka wychowania fizycznego) z Grecji, a także Maurizio Benedetti (nauczyciel wychowania fizycznego) i Franko Buriani (nauczyciel matematyki i fizyki) z Włoch.

Spotkanie miało na celu omówienie szczegółów projektu „Prozdrowotny styl życia z twoim telefonem komórkowym”, którego celem jest stworzenie aplikacji promującej zdrowy tryb życia. Nasi uczniowie zaangażowani w projekt, pod okiem nauczycieli języka angielskiego, oprowadzali gości po najciekawszych miejscach szkoły. Koordynatorzy zachwycali się dużą halą sportową, muzeum, nowo wyremontowanymi salami, sofami i szafkami dla uczniów.

Nieoczekiwanym punktem programu było wspólne, spontaniczne zatańczenie syrtaki (tradycyjnego greckiego tańca) oraz zumby we „włoskim stylu”. Goście z zagranicy zwiedzili także nasze miasto, Tykocin, Supraśl, spróbowali podlaskiej kuchni oraz zobaczyli żubra na żywo!

Wydarzeniem zainteresowały się również media – Radio Białystok, Gazeta Wyborcza, Kurier Poranny oraz TVP Białystok.

Jesteśmy pewni, że tak wspaniale rozpoczęta współpraca przyniesie wartościowe efekty.

koordynator projektu Anna Buchowska

Koordynatorzy z Erasmusa 4Koordynatorzy z Erasmusa 8Koordynatorzy z Erasmusa 6Erasmus koordynatorzy 9Koordynatorzy z Erasmusa 2Koordynatorzy z Erasmusa 1Koordynatorzy z Erasmusa 5Koordynatorzy z Erasmusa 7