Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

W dniach 10-17 lutego 2018 dziewięcioro uczniów naszego Liceum miało okazję uczestniczyć w długo wyczekiwanym wyjeździe do Salonik - drugiego co do wielkości miasta w Grecji - odbywającym się w ramach projektu unijnego Erasmus+. Celem wyjazdu było nawiązanie kontaktów ze szkołami partnerskimi współpracującymi przy tworzeniu aplikacji, która będzie promować prozdrowotny tryb życia.

Uczniowie mieli szansę uczestniczyć w warsztatach dotyczących profilaktyki, zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy jak również w zajęciach tanecznych prowadzonych przez znanego już w progach naszej szkoły nauczyciela z Włoch. Oprócz ciężkiej pracy nie zabrakło również rozrywki. Młodzież mogła podziwiać uroki miasta, skosztować greckiej kuchni, ale przede wszystkim poznać niezwykłą gościnność mieszkańców Słonecznego Państwa. Greccy uczniowie gościli uczestników z Polski i Włoch we własnych domach, co oczywiście sprzyjało nawiązywaniu przyjaźni.

Jedną z atrakcji turystycznych wyjazdu była całodniowa wycieczka rowerowa wzdłuż brzegu jezioro Kirkini - domu wielu gatunków owadów i ptaków, m.in. pelikanów i flamingów. Cały wyjazd z pewnością dostarczył naszym uczniom wiele radości i doznań, ale również doświadczeń związanych ze współpracą międzynarodową. Niezapomniane chwile pozostaną w ich pamięci na długo i z zapewne będą świetną motywacją do dalszej pracy nad projektem "Prozdrowotny styl życia z twoim telefonem komórkowym".

Ze zniecierpliwieniem czekamy również na przyjazd uczniów szkół partnerskich do naszego miasta, by móc spotkać się ponownie i wspólnie zdobywać nowe doświadczenia.

Klaudia Wojtach 2g

ErasmusErasmus2018 2Erasmus2018 3Erasmus2018 4Erasmus2018 5Erasmus2018 6Erasmus2018 7Erasmus2018 8Erasmus2018 15Erasmus2018 9Erasmus2018 10Erasmus2018 11Erasmus2018 12Erasmus2018 14Erasmus2018 13Erasmus2018 16