Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

18 maja 2017r. klasa Ic uczestniczyła w warsztatach architektonicznych na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej zorganizowanych przez p. dr Magdalenę Sulimę w ramach Dni Wydziału Architektury. Warsztaty dotyczące projektowania mebla poprzedzone zostały bardzo ciekawym wykładem mgr Jana Godlewskiego – pracownika Wydziału Architektury, autora wielu realizacji z zakresu wzornictwa i architektury wnętrz i laureata prestiżowych nagród.

Prowadzący opowiedział, jak wygląda praca projektanta oraz jak długa jest droga projektowa: od pomysłu do realizacji. Przedsmakiem pracy twórczej uczniów była także prezentacja studentek: Moniki Obryckiej, Karoliny Wojtach i Kasi Żukowskiej na temat mebla, ergonomii i zasad projektowania. Po takiej dawce teorii, uczniowie sami mogli spróbować swoich sił i pobawić się w designerów. Mając do dyspozycji jedynie drewniane patyczki, kleje, pinezki i kolorowy papier zaprojektowali i własnoręcznie wykonali autorskie projekty mebli, które zostały zaprezentowane na wystawie w hali WA.
Dzień na Wydziale Architektury pokazał, jak szerokie i interdyscyplinarne są to studia oraz jak różne i ciekawe rzeczy można po nich wykonywać. Było to już drugie spotkanie uczniów klasy Ic na Wydziale Architektury dzięki zaproszeniu p. dr Magdaleny Sulimy. Pierwsze, podczas których licealiści oprócz działań warsztatowych, w takcie których wykonali przestrzenne formy ozdób choinowych, mieli okazje zapoznać się z murami szkoły, władzami Wydziału: dziekanem dr hab. Aleksandrem Asanowiczem i prodziekanem dr arch. Adamem Jakimowiczem, studentami z koła naukowego CAVE oraz bogatą ofertą programową i projektami studentów, odbyły się w grudniu 2016r.

Warsztaty 2 kl. 1cWarsztaty 3 kl. 1cWarsztaty 6 kl. 1cWarsztaty 4 kl. 1cWarsztaty 5 kl. 1c