Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

I znowu Królowa nauk nie chciała spać, a mury ILO ożyły. Dlaczego? Otóż uczniowie naszej szkoły pod opieką pani prof. Sylwii Naumczuk podczas kolejnej Nocy Matematyki, która odbyła się z 6 na 7 kwietnia 2018 roku, przekonali się, że matematyka gimnastykuje umysł, czyni go elastycznym, tak by każdy mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach.

28 śmiałków z klas I i II rozpoczęło „Nockę” o godzinie 20.00 wykładem pana doktora Michała Muzalewskiego o matematycznych ciekawostkach. Słuchaliśmy i zastanawialiśmy się, czy wymagająca myślenia matematyka może być interesująca? Później zmagaliśmy się z łamigłówkami w ramach maratonu matematycznego zorganizowanego przez klasy drugie. Podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do rozwiązywania zadań. Liczył się pomysł, refleks, logiczne myślenie i oczywiście współpraca. W zmaganiach najlepszy okazał się zespół w składzie: Maja Majdaniuk, Ewa Majdaniuk, Aleksander Malinowski, Jan Wojtach, Szymon Romańczuk.

Przerywnikiem był matematyczny poczęstunek, bo każdy zmęczony matematyk musi rozgryźć jakąś pizzę i obliczyć jej promień. Nam się udało. Nocka nie obeszłaby się bez rywalizacji w kultowej grze Ktulu. I niespodziewanie nastał ranek…

Matematyka zadziwia, ale nas zadziwiło także poświęcenie i pasja naszej Pani profesor. Dziękujemy i liczymy na więcej, bo wiemy, że prawdy matematyczne mogą być źródłem radości.

Jakub Tomulewicz 1b1 wraz z uczestnikami

Noc matematyki kwiecień2Noc matematyki kwiecień3Noc matematyki kwiecień4Noc matematyki kwiecień5