Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Uczniowie klasy 2e naszej szkoły: Przemysław Maciej Bogdański, Jan Żukowski oraz Jakub Dziemieńczuk w związku z zajęciem 2 miejsca w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości mogli cieszyć się trzydniowym wypoczynkiem w ekskluzywnym Hotelu Białowieskim, który był ich nagrodą w konkursie.

Przedsiębiorczy sposób życia to postawa, która jest bezcenna w dzisiejszym świecie - to myśl przewodnia, która towarzyszyła ich trudnym konkursowym zmaganiom. Zostali przygotowani przez nieocenionego nauczyciela naszej szkoły -p. prof. Magdalenę Żmiejko. Była to już druga próba uczniów w dążeniu do upragnionego celu. W roku 2017 skład drużyny był nieco inny (Bartłomiej Hanczaruk, Jan Żukowski, Jakub Dziemiańczuk - wtedy uczniowie klasy 1e). Wynik w tamtym roku nie był tak wysoki, jednak był źródłem nowego doświadczenia i motywacji do kolejnych prób.
Finał wspomnianego konkursu odbył się 13 kwietnia 2018 roku, pomimo to nasi uczniowie nagrodę postanowili wykorzystać dopiero teraz. Wycieczka do tak wspaniałego pod względem przyrodniczym miejsca, jakim jest Białowieża, dała im szansę na dokładniejsze poznanie praw przyrody, którymi rządzi się natura. Uczniowie klasy o profilu medycznym mogli poznać od podszewki materiał, którego uczyli się na co dzień w roku szkolnym.

autor tekstu: Jakub Dziemiańczuk