Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

W poniedziałek, 4 marca 2019, gościliśmy w progach naszej szkoły 107-osobową grupę młodzieży z izraelskiej szkoły Eynot Yarden High School w Amir. Najpierw młodzież podzielona na 7 grup polsko-izraelskich miała warsztaty integracyjne prowadzone przez nauczycieli języka angielskiego naszego liceum.

Młodzi ludzie poznawali się wzajemnie, rozmawiali na różnorodne tematy, przyozdabiali sobie wzajemnie koszulki, m.in. różnymi krótkimi (czasami zabawnymi) tekstami w języku polskim i hebrajskim, motywami kulinarnymi, itp. Po polskich pączkach i owocach było zwiedzanie szkoły oraz mecz piłki nożnej drużyn mieszanych polsko-izraelskich.

Na spotkaniu Izraelczycy nauczyli nas kilku tańców folkowych, a my ich oczywiście... belgijki. Całość spotkania zakończyła się w auli przemówieniem pana Dyrektora Roberta Winnickiego, wymianą tradycyjnych prezentów, koncertem uczniów polskich i izraelskich oraz wspólnym śpiewem. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wystarczy dać młodzieży możliwości i przestrzeń do działania, żeby nastąpiła autentyczna komunikacja.

Dziękuję serdecznie wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy przyczynili się do sukcesu tego spotkania.

Koordynator spotkań młodzieży polsko-izraelskiej w I LO

mgr Anna Buchowska

Spotkanie z Izraelczykami 2Spotkanie z Izraelczykami 3Spotkanie z Izraelczykami 4Spotkanie z Izraelczykami mecz piłki nożnejSpotkanie z Izraelczykami wspólna belgijkaSpotkanie z Izraelczykami na auliSpotkanie z Izraelczykami koncert na auliIMG 0804