Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

Kochani Uczniowie, drodzy Nauczyciele, szanowni Rodzice!

To już prawie wakacje. Czujecie w powietrzu zapach odpoczynku, wolności, przyrody… ? Piękne chwile przed Wami. Cieszę się Waszą radością. Jestem pewna, że odpoczynek, który czai się tuż za rogiem jest czymś, na co w pełni zasłużyliście. Poczucie dobrze spełnionego obowiązku daje spokój i satysfakcję. Wysiłek twórczy zaowocował wysokimi ocenami, które są wtórne wobec wiedzy, jaką zdobyliście w naszej szkole. Wiedza i umiejętności mają ogromną wartość. Swoboda w posługiwaniu się językami obcymi, szerokie kontakty społeczne, umiejętności i predyspozycje, to Wasz kapitał, który pomnażacie w naszej szkole. Za nami trudny i wymagający rok szkolny, wypełniony nauką, ale także spełnianiem marzeń i realizowaniem naszych pasji w trudnych okolicznościach. Świadomie mówię – naszych – to znaczy Uczniów i Nauczycieli. I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku zaprasza do siebie młodych ludzi, którzy mają autentyczną potrzebę zdobywania wiedzy i ludzi, którzy tę wiedzę mają i potrafią ją przekazać. Gratuluję tej skutecznej współpracy. Codzienność nie szczędziła nam wyzwań i problemów. Razem radziliśmy sobie z nimi doskonale.

Kochani Uczniowie!

Gratuluję Wam wszystkim efektów całorocznych starań. Życzę pięknej pogody, spokoju w sercu, zachwytu nad pięknem świata, dobrych ludzi w pobliżu, życzliwości. Ale kochani, mam też życzenia dla tych, z którymi podczas wakacji się spotkacie: niech się nie mogą nadziwić, że współczesna młodzież jest taka dobra i mądra, że tak szanuje przyrodę, zdrowie i życie, że kocha zwierzęta, pomaga słabszym, dba o swoje otoczenie. Niech tak właśnie mówią o Was ci, których spotkacie na swojej drodze.

Szanowni Nauczyciele, dziękuję Państwu za twórczy wysiłek włożony w intelektualny i duchowy rozwój naszych uczniów. Dziękuję za Państwa pracę, to przyjemność zarządzać szkołą, w której pracują profesjonaliści tak wysokiej klasy. Życzę nam wszystkim efektywnego odpoczynku i pełnego radości powrotu do pracy pod koniec sierpnia.

Udanych wakacji, dziękuję za uwagę :)

Ewa Mituła