W środę 13 października 2024 roku klasy 2 alfa i 2 epsilon pojechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
W Wilanowie, naszej pierwszej destynacji, wzięliśmy udział w lekcji muzealnej. Dowiedzieliśmy się tam wiele na temat nie tylko barokowej sztuki i architektury, ale poznaliśmy również ówczesne zwyczaje oraz przedstawiono nam, intrygujący dla współczesnych ludzi, barokowy światopogląd. Wizyta w tym pałacu była zarówno interesującą lekcją historii sztuki, jak i przybliżeniem samej postaci Jana III Sobieckiego oraz historii siedemnastowiecznej Polski, a także idei sarmatyzmu Pałac i okolica, utrzymane w pięknym stylu, zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Następnie wyruszyliśmy do Łazienek Królewskich, w których odbyły się kreatywne warsztaty dotyczące dzieł sztuki i budynków. Swoje miejsce w Warszawie zawdzięczają one królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu. Cały kompleks, jakim są Łazienki Królewskie, zrobił na naszej grupie wrażenie, nie tylko pod względem estetycznym, lecz również ideowym. Zwiedzanie Łazienek można uznać za realny i bezpośredni kontakt z polską kulturą klasycystyczną, ale z pewnością był to też czas spędzony spokojnie i przyjemnie. Świetnie zrelaksowaliśmy się podczas spacerowania po pięknym jesiennym parku otaczającym to magiczne miejsce.
Ostatnią zaplanowaną atrakcją był spektakl "Zemsta", który wystawiano w Och-Teatrze. Mimo że treść dramatu była nam wcześniej znana, ciekawa aranżacja i znakomita obsada potrafiły wzbudzić naszą ciekawość i wywołać, pożądany przecież w komedii, śmiech. Było to optymistyczne zakończenie tego pełnego atrakcji dnia, który z pewnością pozostanie w pamięci wielu z nas na długo.
Krystyna Jakubowska kl. II e