Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Julia Winnicka (2a) zdobyła 1. miejsce w kategorii młodzieżowej finału turnieju recytatorskiego 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym samym konkursie absolwentka 3a Zuzanna Iłenda otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie wiersza "Dom dziecka" Ewy Lipskiej. Instruktorem recytatorek jest p. Aneta Kaliściak. Serdecznie gratulujemy.
laureaci i jury
 
Impreza odbywająca się od 22 do 25 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury przyciągnęła najlepszych recytatorów z całej Polski. Już samo znalezienie się w gronie 33 recytatorów kategorii młodzieżowej wyłonionych przez kilkustopniowe eliminacje: szkolne, miejskie, powiatowe oraz wojewódzkie jest zaszczytem.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz instytucje, w których odbywają się finały turnieju. Wieloletnia tradycja jak i formuła stawiają "OKR" w czołówce najbardziej prestiżowych festiwali z kręgu kultury żywego słowa w kraju.
 

 

Informacją o naszym sukcesie z czytelnikami swego portalu podzieliła się Gazeta Wyborcza http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22017175,uczennica-i-lo-w-bialymstoku-wygrala-ogolnopolski-konkurs-recytatorski.html