Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Nasza absolwentka - Gabriela Kundziewicz - koncertuje z najlepszymi! 25 sierpnia wystąpi w Amfiteatrze OiFP. Swoją drogę do kariery estradowej rozpoczęła 3 lata temu jako drugoklasistka I LO, gdy zaczęła wygrywać konkursy wojewódzkie i ogólnopolskie. Dziś prezentuje piosenki własnego autorstwa. Zapraszamy na koncert Bardowie Niepodległej.

Agata Zięba z klasy 3f została zakwalifikowana do prestiżowego ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W Żółtych Płomieniach Liści...”.

Festiwal odbędzie się w Białymstoku 5-7 października 2018 r. Agacie gratujemy i życzymy powodzenia, a wszystkich już zapraszamy na przesłuchania konkursowe: oto lista wykonawców i piosenek.

Recytatorka Aleksandra Maj (2a) wystąpiła jako lektorka w reportażu pani Urszuli Kropiewnickiej, poświęconym ks. Włodzimierzowi Prawdziwemo. Ola czyta wspomnienia o bohaterze na początku audycji. Zapraszamy do posłuchania https://soundcloud.com/urszula-kropiewnicka/spieszmy-sie-kochac-reportaz
 
Zajęcia poświęcone recytacji i poezji śpiewanej prowadzi w I LO p. Aneta Kaliściak, instruktorka wyżej wspomnianych młodych artystek.
Zapraszamy na artystyczne zajęcia pozalekcyjne do Klubu ILO.