Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

W dniach 24.09 – 01.10 odbyła się ostatnia, a zarazem najprzyjemniejsza część XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – wyprawa tegorocznych laureatów na Majorkę.
Trzy lata temu, gdy po raz pierwszy zdecydowałam się wystartować w OWE, tytuł laureata i wycieczka na malowniczą wyspę należały do kategorii marzeń trudnych do zrealizowania, ale nie niemożliwych. Wiele miesięcy pracy i obcowania z naturą zaowocowały. Znalazłam się wśród jedenastu  osób z całej Polski, które we wrześniu wyruszyły do słonecznej Hiszpanii. Cała wyprawa  została ufundowana przez głównego sponsora Olimpiady – markę Toyota.
Zostaliśmy zakwaterowani w miejscowości Alcudia, na północno-wschodnim wybrzeżu Majorki. Na miejscu czekało na nas mnóstwo wspaniałych atrakcji: pięciodniowy kurs windsurfingu z wykwalifikowanymi instruktorami, kilkugodzinna wycieczka rowerowa do niezwykłej jaskini Campanet, zwiedzanie renesansowej starówki Alcudii, a także rejs katamaranem wzdłuż skalistych wybrzeży wyspy. Mieliśmy także okazję poznać miejscowe zwyczaje kulinarne, a także bogatą florę i faunę. Opiekunowie reprezentujący markę Toyota: pan Sławomir Grabarczyk i pan Michał Zieliński dbali, aby niczego nam nie zabrakło i  abyśmy spędzili niezapomniany czas.
Wraz z pozostałymi laureatami tworzyliśmy grupę wspaniałych przyjaciół – osób, posiadających podobne zainteresowania, podejście do życia, marzenia. Wciąż utrzymujemy ze sobą kontakt. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, jak wyglądałoby moje życie, gdybym trzy lata temu nie zrobiła tego pierwszego kroku i nie zapisała się na etap szkolny.
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest to niezwykła przygoda, w której naprawdę warto wziąć udział.
 
Urszula Jabłońska, tegoroczna absolwentka I LO

Majorka 3Majorka 4Majorka 5Majorka 6Majorka 8Majorka 9Majorka 2Majorka 7