Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Decyzją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nasz uczeń – Bartosz Buniowski z kl. 1a został zakwalifikowany do II. części zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Przed Bartoszem finał w Warszawie, a w nim wiele atrakcji - rozwiązywanie zadań w kilku konkurencjach (m.in.: broń i barwa, geografia militarna, malarstwo batalistyczne, biografistyka, Warszawa, film i kroniki filmowe, fotografia wojenna, literatura i poezja, pieśń wojenna i wojskowa), przygotowanie prezentacji i oprowadzanie po wybranych losowo obiektach historycznych w Warszawie i na Mazowszu lub po fragmencie ekspozycji Muzeum Wojska Polskiego, a także opisanie wybranego losowo eksponatu muzealnego.

Jest to niezwykłe wyróżnienie tym bardziej, iż Bartosz jest jedynym uczniem spośród białostockich szkół zakwalifikowanym do tej finałowej części olimpiady.

Celujący z historii Bartosz już ma, maturę na 100% też, więc do tej części zawodów może podejść ze spokojem godnym historycznego weterana.
Nauczycielem Bartosza jest p. prof. Krzysztof Rogowski.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!