I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

29 kwietnia 2016 r odbyły się eliminacje wojewódzkie 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym reprezentowało I LO aż 6 osób. Z przyjemnością informujemy, że w kategorii poezji śpiewanej 1. miejsce uzyskała Gabriela Kundziewicz (2g), zaś na 2. uplasowała się Zuzanna Iłenda (2a), a Tomasz Mantur (2d) zajął 3. miejsce (Zuzannie i Tomaszowi akompaniował Mateusz Głogowski). Gabriela uzyskała kwalifikację do finału centralnego, który odbędzie się we Włocławku w dniach 8-11 czerwca, zaś Zuzanna otrzymała jako jedyna możliwość nominacji dzięki nagraniom.
W kategorii recytacji młodzieży startowało aż 17 osób, wśród nich reprezentanci ILO uplasowali się na czołowych miejscach: Julia Winnicka (1a) otrzymała wyróżnienie, Zuzanna Iłenda (2a) zajęła 2. miejsce. Zwycięzcami tej kategorii zostali: Katarzyna Rosicka (2a) i Mateusz Głogowski (3a), którzy zostali nominowani do finału centralnego w Ostrołęce (22 - 25 czerwca). Uczestników OKR przygotowała p. Aneta Kaliściak.