Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

DSC01600DSC01624DSC01634

4 grudnia 2011 rozstrzygnięto XVIII Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Pierwszy etap odbył się na początku listopada, do udziału w kategorii młodzieżowej (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) zgłoszono 20 zespołów, z czego aż dwa z I LO (spektakle "Smutna a zarazem wesoła historia pewnego Mniszka" oraz "Czarownice"). Spośród nich wyłoniono 6 teatrów młodzieżowych, które wzięły udział w finale konkursu, ocenianym przez znamienite jury: p. Halinę Zalewską - Słobodzianek - scenograf, p. Piotra Damulewicza - profesora Akademii Teatralnej w Białymstoku, p. Krzysztofa Dziermę - muzyka teatralnego (obaj panowie znani z filmu "U Pana Boga za piecem") oraz p. Krzysztofa Zemłę - reżysera.

Grupa Teatralna "Na skraju" prowadzona przez p. Anetę Kaliściak za spektakl "Smutna a zarazem wesoła historia pewnego Mniszka" zdobyła pierwsze miejsce ex aequo z Teatrem "Mniejsza o to" z I LO w Łapach. Poza tym przyznano tylko jedno wyróżnienie, co świadczy, jak bardzo oba zwycięskie teatry wyróżniały się w konkursie.

DSC01588DSC01585DSC01586

DSC01612DSC01629DSC01512

Spektakl o "Mniszku" w całości powstał w naszej szkole: scenariusz, piosenki, muzyka i kostiumy i jest dziełem p. Anety Kaliściak oraz wielu artystycznie uzdolnionych uczniów.

Wystąpili: Maria Leszko (Marti Mniszek), Magda Stelmach (Owca/Ślimak), Anna Zadykowicz (Lawina/Owca/Ślimak) - 3d, Hanna Daszuta (Ona) - 2c, Katarzyna Borkowska (Mama Mniszek) - 2f, Anna Zajkowska (Aga Mniszek) - 1a, Paweł Szymczyk (Lawina/On) - 3b oraz Bartłomiej Kordy (Tata Mniszek) - 3g. Ekipę techniczną stanowili: Piotr Gawryluk, Michał Majewski i Maciej Wysocki (2b).

Warto dodać, że "Na skraju" wzięło udział w Forum Teatrów po raz czwarty, a poprzednie sukcesy to wyróżnienie w 2006 i II nagroda w 2007 roku.

Serdecznie gratulujemy młodym aktorom z I LO oraz opiekunowi "Na skraju"