Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Uczeń I LO, Szymon Sokołowski (2b1), rozpoczyna ogólnopolską akcję! Obejrzycie jego film, posłuchajcie rapu i włączcie się do akcji: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Oto jak sam o niej pisze: "Ostatnio popularna stała się akcja #hot16challenge2, która wspiera personel medyczny w walce z koronawirusem, dlatego ILO w Białymstoku postanowiło zaproponować szkołom w całej Polsce, by dołączyły się do tej akcji. Aktualna sytuacja nie pozwala szkołom na zorganizowanie fizycznych dni otwartych, natomiast akcja #hot16school daje szansę uczniom, nauczycielom lub pracownikom szkoły na stworzenie krótkiego utworu, promującego daną szkołę i jednocześnie wsparcie polskiej służby medycznej w walce z COVID-19.

Dyrektor I LO w Białymstoku, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski wspomogli akcję pomocy służbom medycznym. Na koniec każdego utworu szkoła nominuje kolejne placówki, by jak najwięcej instytucji miało szansę wziąć udział w tej akcji."

Szymon nominował szkoły z  Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Lublina, Wrocławia, Jaworzna, Ciechanowa oraz Białegostoku.