Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

 

Julia Jermałowska (3m1) otrzymała wyróżnienie w kategorii młodzieżowej finału turnieju recytatorskiego 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Instruktorem recytatorki jest p. Aneta Kaliściak. Serdecznie gratulujemy.
Impreza odbywająca się od 22 do 25 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury przyciągnęła najlepszych recytatorów z całej Polski. Już samo znalezienie się w gronie 33 recytatorów kategorii młodzieżowej wyłonionych przez kilkustopniowe eliminacje: szkolne, miejskie, powiatowe oraz wojewódzkie jest zaszczytem. Dumą napawa nas fakt, że nasi recytatorzy kontynuują pracę nad słowem po ukończeniu szkoły. Nasze miasto w kategorii dorosłych reprezentowała Patrycja Kaszyńska, absolwentka prawa.
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz instytucje, w których odbywają się finały turnieju. Wieloletnia tradycja jak i formuła stawiają "OKR" w czołówce najbardziej prestiżowych festiwali z kręgu kultury żywego słowa w kraju.
 
Dotychczas ILO może się pochwalić następującymi sukcesami w kategorii młodzieżowej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego:
  • 52. OKR (2007 r.) - Hanna Maciąg - uczestniczka finału
  • 61. OKR (2016 r.) - Mateusz Głogowski - III nagroda - i Katarzyna Rosicka - uczestniczka finału
  • 62. OKR (2017 r.) - Julia Winnicka - I nagroda - i Zuzanna Ilenda - nagroda specjalna za wiersz
  • 65. OKR (2020 r.) - Aleksandra Deroń - II nagroda - i Aleksandra Maj - uczestniczka finału
  • 66. OKR (2021 r.) - Julia Więclawska - uczestniczka finału
  • 67. OKR (2022 r.) - Julia Jermałowska - wyróżnienie

Patrycja Kaszyńskanagrodzeni i jury 67. OKR