Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

 

W ostatni weekend uczniowie I LO z sukcesami prezentowali się podczas trzech konkursów wokalnych. 

Maja Dąbrowska (4m1) zdobyła Złoty Dyplom i II miejsceOgólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Wesoła nowina" w Wasilkowie.

Szymon Petelczyc (2ε) po kwalifikacji na szczeblu wojewódzkim reprezentował nasze miasto i województwo podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" w Krakowie.

Podczas XIII Regionanego Konkursu Piosenki Walentynkowej "Miłość niejedno ma imię" w Goniądzu duet z klasy 3a: Kornelia Sadowska i Igor Jatel zdobył II nagrodę, a Martyna Roszkowska (2ζ) otrzymała wyróżnienie

Naszą szkołę podczas tego konkursu reprezentowały również: Monika Bartnicka z akompaniującą jej Aleksandrą Czemiel (obie z 2α) oraz Marta Sadowska (4a) z towarzyszącym jej na gitarze Mateuszem Kondziorem (Infotech).

Gratulujemy udanych występów oraz nagród!

M.Dąbrowska wśród nagrodzonychS.Petelczyc

I.JatelM.Roszkowska

A.Czemiel M.BartnickaM.Sadowska M.Kondzior