Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

 

W dniu 5 czerwca 2023 r. odbyła się premiera krótkometrażowego filmu „Rzut za 150”,  wyreżyserowanego przez nasze uczennice: Magdalenę Włostowską (2 omega), Wiktorię Tadaj (2 gamma) i  Wiktorię Szczur (2 epsilon), tworzących grupę hyphen. Wydarzenie odbyło się w Galerii Sztuki im. Sleńdzińskich. Dyskusję oraz krótki wykład poprowadziła Pani pedagog Patrycja Tryniszewska oraz Pani dr hab. Małgorzata Bieńkowska, socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku.

Reżyserki są stypendystkami Programu Stypendialnego "Horyzonty" Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czarneckiego i Fundacji Rodziny Staraków, która udzieliła wsparcia finansowego w realizacji projektu. Ośmiominutowy film został zakwalifikowany także do udziału w Młodzieżowym Festiwalu Form Twórczych „Włącz”, organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i Ambasadę USA.
Projekt ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu oraz rozwijanie talentów i zainteresowań młodzieży. O swoich pasjach filmowych opowiedziały same reżyserki, przy współudziale koordynator projektu Izabeli Buczek z Fundacji EFC, a gośćmi wydarzenia była licznie zebrana młodzież z ILO i nie tylko.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie podczas festiwalu.

 

plakat filmu