Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

 

Osiem osób związanych z naszą szkołą spędziło tegoroczną majówkę bardzo pracowicie. Dwoje nauczycieli oraz sześcioro uczniów od 1. do 6. czerwca gościło w Rydze, stolicy Łotwy. Była to ostatnia mobilność w ramach projektu Erasmus "Step by step towards digital learning". Grupa wyjechała w składzie: Łukasz Rudnik 2B, Wiktoria Piktel 3M3, Lena Szuluk i Gabriela Brzozowska (obie z 3M1),  Jonasz Austin Hannibal 3B i Michał Tałałaj 3C.

Pieczę nad wszystkim sprawowali nauczyciele: dr Marta Czernik i mgr Marek Sawicki.

Szkołą goszczącą było Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, czyli ryskie liceum artystyczne (wcześniej goście naszej szkoły w październiku zeszłego roku). Zwiedzaliśmy pracownie artystyczne (m.in. rzeźbiarską, tkacką, graficzną) uczniowie brali udział w warsztatach ze stop animation, nauczyciele pozowali do niecodziennych zdjęć edytowanych później przez łotewskich adeptów obróbki fotograficznej.

Zwiedzaliśmy także łotewskie torfowiska, muzea i zabytki (w tej kolejności). Poznawaliśmy historię tego kraju, oddychaliśmy bałtyckim powietrzem.

Wszystkim uczestnikom udało się pomyślnie zakończyć warsztaty i uzyskać dyplomy. Po piątkowych zajęciach wzruszeniom i podziękowaniom nie było końca. Całość zwieńczyła pizza i potańcówka w filmowym studio szkoły RMMT.

Erasmus Łotwa 2Erasmus Łotwa 3Erasmus na Łotwie 3Erasmus na Łotwie 4Erasmus na Łotwie 5Erasmus na Łotwie 6Erasmus na Łotwie 7Erasmus na Łotwie 8Erasmus na Łotwie 9Erasmus na Łotwie 12aErasmus na Łotwie 10Erasmus na Łotwie 11