Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

W poniedziałek 23 września klasy 1m1 oraz 1m2* pojechały z wychowawczyniami p. prof. Wiolettą Zawadzką i p.prof Anną Kamionowską oraz z ks. Sławomirem Dąbrowskim na wycieczkę integracyjną do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie pałacu w Wilanowie, gdzie uczniowie dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat mody oraz architektury za czasów panowania Jana III Sobieskiego.

Oprócz tego uczniowie mogli podziwiać ogrody botaniczne założone przy budowli. Z ogromnym zaangażowaniem oraz uwagą uczestnicy wycieczki przysłuchiwali się pani przewodnik przedstawiającej różnorodność fauny i flory w tym cudownym miejscu.

Po kilkugodzinnym zwiedzaniu licealiści z opiekunami udali się do Złotych Tarasów, gdzie uczniowie mogli miło spędzić czas w gronie swoich nowych przyjaciół. Ostatnim oraz najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki było wyjście do Teatru Polonia na sztukę „Pan Jowialski” autorstwa Aleksandra Fredry. Komedia odegrana w niezwykły sposób przez niesamowitych aktorów zachwyciła każdego. Emocje towarzyszące podczas spektaklu były wręcz nie do opisania. Pierwszoklasiści byli oczarowani tym pełnym pozytywnych wrażeń dniem.

Więcej fotografii na FACEBOOKu