Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

 

W poniedziałek 14 czerwca 2021 klasa 2m2+  wybrała się na Stawy Dojlidzkie na zajęcia terenowe z biologii. Słonko mocno grzało, ale wszyscy uzbrojeni w lornetki i siatki niestrudzenie maszerowali do przodu. Niestety taki "gorąc" nie ułatwiał obserwacji płazów, mimo to udało się zobaczyć kilka okazów żaby śmieszki i ropuchy szarej.

Natomiast ptaków było pod dostatkiem! W oddali przeleciał myszołów, trochę bliżej błotniak stawowy. Przez większość czasu towarzyszyły nam krzyki mewy śmieszki, a gdzieniegdzie odzywał się trzciniak i bąk (to ptaki, proszę nie pomylić z czymś innym). Po stawach pływały krzyżówki, perkozy dwuczube i łyski. Było co obserwować i o czym rozmawiać, zwłaszcza chowając się w cieniu wierzb, olch i roznoszącego wspaniały zapach kwitnącego bzu czarnego. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani i pełni nowej wiedzy praktycznej mamy nadzieję wrócić tam w niedługim czasie.

Opiekunkami młodzieży podczas wyprawy terenowej były: Pani prof. Marta Czernik i Pani prof. Małgorzata Gołąbiewska-Konończuk.

WIĘCEJ FOTOGRAFII

Wyprawa terenowa 2