Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

We środę (13 marca 2024) klasy I Ω i II ζ udały się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Po dotarciu do miasta uczniowie udali się na zajęcia do Muzeum Narodowego, które zaowocowały wspaniałymi zdjęciami uczestników z najpiękniejszymi polskimi dziełami sztuki.

Następnie młodzież odwiedziła Planetarium CNK. Podczas seansu Niewidzialnego Wszechświata dowiedziała się, czym są ciemna materia i ciemna energia. Przekonała się, jak astronomowie szukają odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące całego kosmosu. Mogła też spojrzeć na Drogą Mleczną ukazaną przy pomocy najnowszych danych astronomicznych. Przeniosła się również do obserwatorium na górze Mount Wilson, gdzie Edwin Hubble odkrył prawo rozszerzania się Wszechświata, tworząc podwaliny teorii Wielkiego Wybuchu.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Teatrze Muzycznym Roma. Na prawie trzy godziny wszyscy przenieśli się do zglobalizowanego świata przyszłości, w którym kilkoro buntowników podejmuje walkę o wolność, miłość i ROCKA! A wszystko to dzięki brytyjskiemu musicalowi WE WILL ROCK YOU z piosenkami legendarnej grupy QUEEN i librettem Bena Eltona.

Wycieczka 2Wycieczka 3Wycieczka 4Wycieczka 5