Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

  1. Zmiana zasad przyjęć na kierunek Farmacja. O przyjęcie na ten kierunek można się ubiegać tylko z jednym przedmiotem na poziomie rozszerzonym (a nie z dwoma jak było dotychczas) – do wyboru: chemia lub biologia lub matematyka lub fizyka – próg minimalny nie niższy niż 30%.
  1. Obniżenie progu minimalnego progu z 40% na 30% z każdego z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym wymaganych na kierunkach Lekarskim i Lekarsko-Dentystycznym (obowiązkowo biologia i drugi przedmiot do wyboru: chemia lub matematyka lub fizyka).
  1. Na wszystkich pozostałych 13 kierunkach całkowite usunięcie progu minimalnego (dotychczas próg minimalny wynosił 30%, niezależnie od poziomu). Przypominamy też, że do rankingu na tych kierunkach wymagamy wyniku tylko z 1 przedmiotu (do wyboru: biologia lub chemia lub matematyka lub fizyka, w przypadku biostatystyki również informatyka, a zdrowia publicznego – WoS).
  1. Nowość w ofercie: Kosmetologia również w formie weekendowej niestacjonarnej – dotychczas zajęcia odbywały się wyłącznie w trybie dziennym stacjonarnym.
  1. Rozszerzenie (na niektórych kierunkach) uprawnień przysługujących Olimpijczykom Olimpiad: Wiedzy Ekologicznej, Statystycznej, Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Konkursu Umiejętności Statystycznych – szczegóły znajdują się na stronie www.umb.edu.pl w zakładce Rekrutacja – Olimpijczycy.

 

 

Oferta edukacyjna UMB (16 kierunków):

* Analityka Medyczna

* Biostatystyka  nowy kierunek w ofercie!

* Dietetyka

* Higiena Stomatologiczna najnowszy kierunek w ofercie!

* Elektroradiologia

* Farmacja

* Fizjoterapia

* Kosmetologia

* Lekarski

* Lekarsko-Dentystyczny

* Logopedia z Fonoaudiologią

* Pielęgniarstwo

* Położnictwo

* Ratownictwo Medyczne

* Techniki Dentystyczne

* Zdrowie Publiczne

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji są na stronie www.umb.edu.pl w zakładce Rekrutacja.

Zapraszamy również do kontaktu z Biurem Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Medycznego
w Białymstoku: tel. 85 748 54 73, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz za pośrednictwem live chata dostępnego na stronach Rekrutacji.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zapraszamy do udziału w WEBINARZE dot. zasad rekrutacji

Pracownicy Biura Rekrutacji UMB spotkają się z Wami online

15.01.2021 o godz. 13:00
Zakładka Rekrutacja – Spotkania online (www.umb.edu.pl/spotkania_online)