Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Ogłoszenia bieżące

 

PEŁNY REGULAMIN KONKURSU NAJLEPSZY MŁODY MÓWCA DLA SZKÓŁ ŚREDNICH  jest dostępny pod tym linkiem: https://akademiaretoryki.pl/wp-content/uploads/2020/12/Regulamin-konkursu-NMM-2020_2021.pdf

Konkurs będzie się składał z dwóch etapów:

1. Pierwszy etap Konkursu będzie trwał od 12 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. i będzie polegał na stworzeniu filmu do długości 2 minut, w którym uczestnik wypowie się na dowolny, wybrany przez siebie temat. Termin nadsyłania prac na Konkurs upływa w dniu 31 stycznia 2021 roku. Film ma być stworzony w formacie mp4.

Komisja konkursowa przy ocenie przesłanych prac będzie w szczególności zwracała uwagę na: jasność przekazu, poprawność języka, atrakcyjność i styl wypowiedzi uczestnika.

Komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych filmów, których twórcy - uczestnicy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu.

 

2. Drugi etap Konkursu odbędzie się w dniach 10- 11 kwietnia 2021 r. w Warszawie.

10 kwietnia 2021 r. zostaną przeprowadzone dla 10 uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu specjalne warsztaty retoryczne, przygotowujące do wystąpień w dniu 11 kwietnia 2021 r.

 

 

Organizator konkursu przewiduje przyznanie trzech nagród głównych: -za zajęcie pierwszego miejsca – 10.000 zł, - za zajęcie drugiego miejsca – 5.000 zł, 3 - za zajęcie trzeciego miejsce – 3.000 zł. 

 

Szanowni Państwo,

w tym roku szkolnym, ze względu na zaistniałą sytuację, nie możemy złożyć sobie życzeń świątecznych osobiście, dlatego Prezydium SU ILO pragnie zaproponować Państwu uczynienie tego za pośrednictwem platformy padlet.

Poniżej podajemy link, gdzie mogą Państwo zamieścić swoje życzenia.

https://padlet.com/suilo/kms5c2emtr9sey4p

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Prezydium SU ILO

 

 

W związku z zbliżającą się 102. rocznicą odzyskania niepodległości, Muzeum Podlaskie w Białymstoku organizuje konkurs literacki „Wolność na 102”.

Konkurs skierowany do uczniów oraz dorosłych wykazujących szczególne zainteresowanie literaturą i historią. Obejmuje dwie kategorie prac: poezja i proza. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas wieczoru historycznego, dnia 19 lutego 2021 r., w rocznicę wkroczenia Wojska Polskiego do Białegostoku.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie wiersza, bądź prozy, tematycznie związanej z odzyskaniem niepodległości przez Białystok. Konwencja literacka tekstu jest dowolna. Laureaci konkursu otrzymają liczne nagrody rzeczowe, gadżety elektroniczne (bezprzewodowe głośniki, słuchawki, smartwatch’e), książki, a ich utwory zostaną wydane w pamiątkowej publikacji.

Cele konkursu:

· popularyzowanie wiedzy o Białymstoku;

· poszerzanie wiedzy o historii Białegostoku;

· zachęcanie do samodzielnych poszukiwań badawczych i źródeł historycznych;

· rozwijanie myślenia historycznego o charakterze przyczynowo – skutkowym;

· rozbudzenie pasji pisarstwa wśród społeczeństwa;

· podnoszenie świadomości językowej;

· umożliwienie młodym twórcom prezentacji swojej twórczości.

Honorowym Patronatem konkurs objął Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Kurator Oświaty. Partnerem konkursu jest Podlaski Instytut Kultury oraz Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Pracę konkursową w formie elektronicznej należy zgłosić na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem WOLNOŚĆ NA 102; w terminie do 19 stycznia 2021 roku.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku https://bit.ly/3jSH8jk.

 

puszkin_i_mickiewicz

 puszkin i mickiewicz

Zespół nauczycieli bibliotekarzy I LO zaprasza do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA”.

 

Osoby przystępujące do Konkursu przygotowują do recytacji: jeden utwór Aleksandra PUSZKINA i jeden utwór Adama MICKIEWICZA – oba w języku rosyjskim – oraz nagrywają film zawierający recytację. Czas recytacji dwóch utworów powinien wynosić łącznie 5-7 minut.

Jury dokona oceny według następujących kryteriów:
a) rozumienie recytowanego tekstu;
b) poprawność wymowy, intonacji i artyzm wykonania;
c) pomysłowość interpretacji utworu.


Laureaci Konkursu otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe

Filmy z nagranymi utworami oraz kartę zgłoszenia należy przesłać do Organizatorów do 31 stycznia 2021 r.


Uczniów I LO, chętnych do wzięcia udziału w konkursie, przygotują Pani prof. Bożena Głębocka i Pani prof. Aneta Kaliściak. Prosimy o zgłaszanie się do 1 grudnia przez wiadomość na dzienniku elektronicznym.