Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

 

Mamy przyjemność poinformować, że 19 stycznia 2023 r. Aleksander Mielnikau, uczeń klasy 3c, uczestniczył w gali rozdania dyplomów dla stypendystów Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022 i odebrał akt stypendialny z rąk sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Pana Dariusza Piontkowskiego.

Prestiżowe stypendium jest uhonorowaniem Aleksandra za jego osiągnięcia naukowe w ubiegłym roku szkolnym, gdy został laureatem LXXIII Olimpiady Matematycznej, laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w dziedzinie matematyki, laureatem Konkursu matematycznego Politechniki Białostockiej 2022, w którym przyznana mu została Nagroda Główna im. Edmunda Puczyłowskiego w konkursie indywidualnym, zdobywcą 25. miejsca na świecie, a 14. miejsca w Polsce w matematycznym konkursie drużynowym Nabój Online 2022 oraz został powołany do reprezentowania Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej Państw Bałtyckich Baltic Way 2022 w Tromsø w Norwegii (olimpiada odbyła się w listopadzie, a reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce).

Przypominamy, że stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali także nasi absolwenci: Piotr Jan Marszalik i Piotr Arski.

Aleksander jako stypendysta