19 czerwca 2026 roku odbyło się IV Forum Tutoringu podsumowujące IV edycję Programu Tutorskiego ,,Uczeń jako badacz, naukowiec i odkrywca", realizowanego przez UwB. W przedsięwzięciu uczestniczyło 19 uczniów z podlaskich szkół średnich, wśród których znalazły się również uczennice naszej szkoły:
Julia Wyszyńska (1a)
Olga Walędziak (1c)
Marta Kozłowska (2a)
Małgorzata Ciuchna (2a)
Weronika Kamińska (2a)
Magdalena Maksymiuk (3f)
W trakcie programu dziewczęta rozwijały swoje zainteresowania naukowe pod opieką tutorów na wybranych wydziałach uczelni. Uczestnictwo w projekcie pozwoliło im nie tylko poszerzyć wiedzę z wybranych dziedzin, ale także doskonalić umiejętność krytycznego myślenia, samodzielnego formułowania wniosków oraz prowadzenia badań. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie oraz rozbudzona ciekawość naukowa będą inspiracją do dalszego rozwoju i przyczynią się do kolejnych sukcesów naszych uczennic. Serdecznie gratulujemy uczestnikom programu i życzymy im wytrwałości w realizacji naukowych marzeń oraz wielu kolejnych osiągnięć.


