Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

12 października w ramach Podlaskiej Akademii Programowania rozpoczną się bezpłatne zajęcia z algorytmiki i podstaw programowania w C++ dla gimnazjalistów i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Warto uczyć się programowania. Programowanie komputerów rozwija kreatywność, rozwija logiczne myślenie. Rozwiązywanie problemów algorytmicznych pogłębia rozumienie wielu pojęć, twierdzeń oraz problemów matematycznych. Wszyscy wiemy, że jeśli uczeń wcześniej zacznie uczyć się tej trudnej sztuki, tym większe korzyści odniesie w procesie dalszej edukacji.

Zajęcia będą prowadzić doświadczeni nauczyciele informatyki: Ireneusz Bujnowski i Iwona Bujnowska, z powodzeniem przygotowujący młodzież do matury z informatyki i Olimpiady Informatycznej. Do udziału w zajęciach zapraszamy szczególnie uczniów zainteresowaną przedmiotami ścisłymi - matematyką oraz informatyką. Mile widziani będą również uczniowie, którzy chcą spróbować czy programowanie jest dziedziną, którą chcą się zajmować się w przyszłości.

Podczas zajęć poruszane będą zagadnienia występujące w zadaniach Podlaskiego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty.

Warsztaty rozpoczną się 12 października (w piątek) o godz 16.00 w sali informatycznej nr 4 na parterze ILO.

Planowanych jest około 20-25 dwugodzinnych spotkań w sali komputerowej podczas których wspólnie nauczymy się podstaw programowania w języku C++.
Po każdych zajęciach uczniowie otrzymają dostęp do specjalnie dla nich przygotowanych zadań programistyczno-algorytmicznych. 

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i przesłanie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 05.10.2018. Na pierwsze spotkanie (12.10) należy dostarczyć oryginał wypełnionej karty z wszystkimi podpisami.

 

Załączniki:
Pobierz plik (karta zgłoszeniowa - PAP.pdf)karta zgłoszeniowa95 kB