Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Informatyka

warsztaty_informatyczne
Gimnazjalisto! Lubisz matematykę lub informatykę?
Zastanawiasz się, jak działają programy komputerowe?
Przekonaj się, czy programowanie to Twoja pasja i naucz się algorytmiki razem z nami!
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum na cotygodniowe warsztaty informatyczno-matematyczne.
Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek 21 kwietnia o godz. 16:00 w sali nr 4 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

olim. inf 2017
W finale  XXIV Olimpiady Informatycznej wystartowało aż 10 uczniów naszej szkoły.  Byli jedynymi reprezentantami województwa podlaskiego w najwyższym szczeblu tej ogólnopolskiej olimpiady. W finale znalazło się 94 uczniów ze szkól z całej Polski.
Uczniowie ILO uzyskali w finale bardzo wysokie wyniki: wywalczyli 2 tytuły laureata, 4 tytuły finalisty z wyróżnieniem oraz 4 tytuły finalisty. Wszyscy uzyskali indeksy na dowolne uczelnie w Polsce oraz 100% na maturze z informatyki.
Czytaj więcej...

Podlaski_Turniej_w_Programowaniu_Zespołowym

25 i 26 marca 2017 r. na Politechnice Białostockiej odbył się Podlaski Turniej w Programowaniu Zespołowym i jak co roku naszych 8 drużyn uplasowało się w czołówce rankingu. Drużyna w składzie: Franciszek Budrowski, Michał Łopata i Rafał Maj zwyciężyła, pokonując wszystkie startujące zespoły, w tym także drużyny Politechniki Łódzkiej i Białostockiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Franciszek Budrowski_pierwszy_od_lewej

W dniach 17-19 października 2016r. uczeń klasy III b, Franciszek Budrowski wziął udział w międzynarodowym konkursie informatycznym Romanian Master of Informatics. Aby wziąć w nim udział, musiał pokonać konkurencję z całego kraju na obozie informatycznym we Władysławowie. Po wyczerpujących, dwudniowych zmaganiach Franek zdobył srebrny medal. Gratulujemy!

Mistrzostwa Programowania 2016

W dniach 28-29 października 2016 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym we Wrocławiu. Wśród 62 zespołów było zaproszonych 10 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych w drodze konkursu z całej Polski. Wśród nich znalazło się nasze I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Czytaj więcej...