Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Informatyka

nagrodzeni XX ILOCamp

Po raz dwudziesty odbyły się tygodniowe (od 12 września do 17 stycznia 2020) wyjazdowe warsztaty informatyczne w Serwach koło Augustowa. Uczestnicy rozwiązywali zadania algorytmiczne na 4 poziomach: podstawowym, średnim, zaawansowanym i olimpijskim. Zmagania trwały 5 godzin dziennie, ale na tym nie koniec: później następowało omówienia zadań, konsultacje i codzienne wykłady do godz. 22:00.

plakat

 

4 grudnia na Politechnice Białostockiej odbył się Białostocki Test Informatyków, w którym wzięli udział uczniowie klas informatycznych ILO w Białymstoku, rywalizując między innymi ze studentami. Dwóch z nich zostało wyróżnionych w następujących kategoriach:

Korneliusz Litman 3b2 - 1 miejsce w klasyfikacji uczniów szkół średnich, 3 miejsce w kategorii "Technologie mobilne".
Aleksander Malinowski 3b2 - 1 miejsce w kategorii "Znajomość języka Python".

Wykład_IloCamp

Po raz dziewiętnasty odbyły się tygodniowe (od 29 września do 4 października 2019) wyjazdowe warsztaty informatyczne w Serwach koło Augustowa. Uczestnicy rozwiązywali zadania algorytmiczne na 3 poziomach: podstawowym, średnim i zaawansowanym. Zmagania trwały 5 godzin dziennie, ale na tym nie koniec: później następowało omówienia zadań, konsultacje i codzienne wykłady do godz. 22:00.

Zawody_w_programowaniu_2019

19 drużyn z 4 szkół walczyło o puchary i medale w Zawodach w Programowaniu Zespołowym miasta Białegostoku. Jury z klasy 2b2 przygotowało 15 zadań, za każde zadanie można było otrzymać od 0 do 100 punktów. Zwyciężyła drużyna z I LO z klasy 1b2 w skladzie: Paweł Niewierowski, Bartosz Karolciak i Stanisław Jakimowicz, drugie miejsce zajęła drużyna z II LO, a trzecie miejsce zespół z IV LO.  Gratulujemy :)