Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Informatyka

Warto uczyć się programowania. Programowanie komputerów rozwija kreatywność, rozwija logiczne myślenie. Rozwiązywanie problemów algorytmicznych pogłębia rozumienie wielu pojęć, twierdzeń oraz problemów matematycznych. Wszyscy wiemy, że jeśli uczeń wcześniej zacznie uczyć się tej trudnej sztuki, tym większe korzyści odniesie w procesie dalszej edukacji. 

3 listopada w ramach Podlaskiej Akademii Programowania rozpoczną się bezpłatne zajęcia z algorytmiki i podstaw C++ dla gimnazjalistów i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

warsztaty_algorytmiczne

Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych zorganizowało w ILO tygodniowe Warsztaty Olimpijskie z Informatyki. Pod okiem nauczycieli informatyki 27 uczniów klas informatycznych rozwiązywało zadania algorytmiczne przygotowane i omawiane przez absolwenta ILO, wielokrotnego medalistę olimpiad informatycznych Maćka Hołubowicza.

Czytaj więcej...

uczestnicy_zawodów

Prezentem ILO dla innych szkół ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Dziecka były zawody w programowaniu zespołowym. Ponieważ lubimy grę fair-play, nasze liceum, ze względu na pochodzenie zadań, nie wzięło udziału w walce o puchar, choć dla sprawdzenia i własnej satysfakcji drużyny z pierwszych klas ILO programowały razem ze wszystkimi uczestnikami.

Czytaj więcej...

olim. inf 2017
W finale  XXIV Olimpiady Informatycznej wystartowało aż 10 uczniów naszej szkoły.  Byli jedynymi reprezentantami województwa podlaskiego w najwyższym szczeblu tej ogólnopolskiej olimpiady. W finale znalazło się 94 uczniów ze szkól z całej Polski.
Uczniowie ILO uzyskali w finale bardzo wysokie wyniki: wywalczyli 2 tytuły laureata, 4 tytuły finalisty z wyróżnieniem oraz 4 tytuły finalisty. Wszyscy uzyskali indeksy na dowolne uczelnie w Polsce oraz 100% na maturze z informatyki.
Czytaj więcej...

warsztaty_informatyczne
Gimnazjalisto! Lubisz matematykę lub informatykę?
Zastanawiasz się, jak działają programy komputerowe?
Przekonaj się, czy programowanie to Twoja pasja i naucz się algorytmiki razem z nami!
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum na cotygodniowe warsztaty informatyczno-matematyczne.
Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek 21 kwietnia o godz. 16:00 w sali nr 4 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Podlaski_Turniej_w_Programowaniu_Zespołowym

25 i 26 marca 2017 r. na Politechnice Białostockiej odbył się Podlaski Turniej w Programowaniu Zespołowym i jak co roku naszych 8 drużyn uplasowało się w czołówce rankingu. Drużyna w składzie: Franciszek Budrowski, Michał Łopata i Rafał Maj zwyciężyła, pokonując wszystkie startujące zespoły, w tym także drużyny Politechniki Łódzkiej i Białostockiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej...