Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Informatyka

warsztaty_algorytmiczne

Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych zorganizowało w ILO tygodniowe Warsztaty Olimpijskie z Informatyki. Pod okiem nauczycieli informatyki 27 uczniów klas informatycznych rozwiązywało zadania algorytmiczne przygotowane i omawiane przez absolwenta ILO, wielokrotnego medalistę olimpiad informatycznych Maćka Hołubowicza.

Czytaj więcej...

uczestnicy_zawodów

Prezentem ILO dla innych szkół ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Dziecka były zawody w programowaniu zespołowym. Ponieważ lubimy grę fair-play, nasze liceum, ze względu na pochodzenie zadań, nie wzięło udziału w walce o puchar, choć dla sprawdzenia i własnej satysfakcji drużyny z pierwszych klas ILO programowały razem ze wszystkimi uczestnikami.

Czytaj więcej...

olim. inf 2017
W finale  XXIV Olimpiady Informatycznej wystartowało aż 10 uczniów naszej szkoły.  Byli jedynymi reprezentantami województwa podlaskiego w najwyższym szczeblu tej ogólnopolskiej olimpiady. W finale znalazło się 94 uczniów ze szkól z całej Polski.
Uczniowie ILO uzyskali w finale bardzo wysokie wyniki: wywalczyli 2 tytuły laureata, 4 tytuły finalisty z wyróżnieniem oraz 4 tytuły finalisty. Wszyscy uzyskali indeksy na dowolne uczelnie w Polsce oraz 100% na maturze z informatyki.
Czytaj więcej...

warsztaty_informatyczne
Gimnazjalisto! Lubisz matematykę lub informatykę?
Zastanawiasz się, jak działają programy komputerowe?
Przekonaj się, czy programowanie to Twoja pasja i naucz się algorytmiki razem z nami!
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum na cotygodniowe warsztaty informatyczno-matematyczne.
Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek 21 kwietnia o godz. 16:00 w sali nr 4 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Podlaski_Turniej_w_Programowaniu_Zespołowym

25 i 26 marca 2017 r. na Politechnice Białostockiej odbył się Podlaski Turniej w Programowaniu Zespołowym i jak co roku naszych 8 drużyn uplasowało się w czołówce rankingu. Drużyna w składzie: Franciszek Budrowski, Michał Łopata i Rafał Maj zwyciężyła, pokonując wszystkie startujące zespoły, w tym także drużyny Politechniki Łódzkiej i Białostockiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej...

Franciszek Budrowski_pierwszy_od_lewej

W dniach 17-19 października 2016r. uczeń klasy III b, Franciszek Budrowski wziął udział w międzynarodowym konkursie informatycznym Romanian Master of Informatics. Aby wziąć w nim udział, musiał pokonać konkurencję z całego kraju na obozie informatycznym we Władysławowie. Po wyczerpujących, dwudniowych zmaganiach Franek zdobył srebrny medal. Gratulujemy!