im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Informatyka

Miło nam poinformować, że w finale XXVIII Olimpiady Informatycznej uczniowie ILO zdobyli następujące tytuły:

Wojciech Ładysz 3b1 -  tytuł laureata III miejsca - brązowy medal

Paweł Dec 3b1 - tytuł finalisty

Michał Kimborowicz 3b1- tytuł finalisty

Serafin Skowroński 3b1 - tytuł finalisty

Paweł Żurakowski 3b1 - tytuł finalisty

Z wielką radością informujemy, że do finału XXVIII Olimpiady Informatycznej awansowało 10 uczniów ILO. Są oni jedynymi przedstawicielami województwa podlaskiego w finale.

dyplom_P.Białek

Z prawdziwą dumą informujemy, że Komitet Główny Olimpiady Informatycznej wyróżnił aż 9 naszych uczniów jako najlepszych uczestników zawodów I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej:

9. Miłosz Tomulewicz 2b*

Po pierwszym etapie Olimpiady Informatycznej awans do 2. etapu wywalczyło aż 18 uczniów z I LO w Białymstoku (na 25 z województwa podlaskiego).

Gratulujemy Olimpijczykom i ich nauczycielom Państwu Iwonie i Ireneuszowi Bujnowskim oraz życzymy powodzenia na kolejnych etapach!

nagrodzeni XX ILOCamp

Po raz dwudziesty odbyły się tygodniowe (od 12 września do 17 stycznia 2020) wyjazdowe warsztaty informatyczne w Serwach koło Augustowa. Uczestnicy rozwiązywali zadania algorytmiczne na 4 poziomach: podstawowym, średnim, zaawansowanym i olimpijskim. Zmagania trwały 5 godzin dziennie, ale na tym nie koniec: później następowało omówienia zadań, konsultacje i codzienne wykłady do godz. 22:00.

plakat

4 grudnia na Politechnice Białostockiej odbył się Białostocki Test Informatyków, w którym wzięli udział uczniowie klas informatycznych ILO w Białymstoku, rywalizując między innymi ze studentami. Dwóch z nich zostało wyróżnionych w następujących kategoriach:

Korneliusz Litman 3b2 - 1 miejsce w klasyfikacji uczniów szkół średnich, 3 miejsce w kategorii "Technologie mobilne".
Aleksander Malinowski 3b2 - 1 miejsce w kategorii "Znajomość języka Python".