Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Informatyka

dyplom_P.Białek

 

Z prawdziwą dumą informujemy, że Komitet Główny Olimpiady Informatycznej wyróżnił aż 9 naszych uczniów jako najlepszych uczestników zawodów I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej:

1. Piotr Białek 2b*
2. Michał Kimborowicz 3b1
3. Paweł Kozłowski 2b*
4. Paweł Żurakowski 3b1
5. Paweł Dec 3b1
6. Stanisław Jakimowicz 3b1
7. Serafin Skowroński 3b1
8. Łukasz Piekutowski 2b*
9. Miłosz Tomulewicz 2b*

 

Po pierwszym etapie Olimpiady Informatycznej awans do 2. etapu wywalczyło aż 18 uczniów z I LO w Białymstoku (na 25 z województwa podlaskiego).

Gratulujemy Olimpijczykom i ich nauczycielom Państwu Iwonie i Ireneuszowi Bujnowskim oraz życzymy powodzenia na kolejnych etapach!
 

nagrodzeni XX ILOCamp

Po raz dwudziesty odbyły się tygodniowe (od 12 września do 17 stycznia 2020) wyjazdowe warsztaty informatyczne w Serwach koło Augustowa. Uczestnicy rozwiązywali zadania algorytmiczne na 4 poziomach: podstawowym, średnim, zaawansowanym i olimpijskim. Zmagania trwały 5 godzin dziennie, ale na tym nie koniec: później następowało omówienia zadań, konsultacje i codzienne wykłady do godz. 22:00.

plakat

 

4 grudnia na Politechnice Białostockiej odbył się Białostocki Test Informatyków, w którym wzięli udział uczniowie klas informatycznych ILO w Białymstoku, rywalizując między innymi ze studentami. Dwóch z nich zostało wyróżnionych w następujących kategoriach:

Korneliusz Litman 3b2 - 1 miejsce w klasyfikacji uczniów szkół średnich, 3 miejsce w kategorii "Technologie mobilne".
Aleksander Malinowski 3b2 - 1 miejsce w kategorii "Znajomość języka Python".

Wykład_IloCamp

Po raz dziewiętnasty odbyły się tygodniowe (od 29 września do 4 października 2019) wyjazdowe warsztaty informatyczne w Serwach koło Augustowa. Uczestnicy rozwiązywali zadania algorytmiczne na 3 poziomach: podstawowym, średnim i zaawansowanym. Zmagania trwały 5 godzin dziennie, ale na tym nie koniec: później następowało omówienia zadań, konsultacje i codzienne wykłady do godz. 22:00.

Zawody_w_programowaniu_2019

19 drużyn z 4 szkół walczyło o puchary i medale w Zawodach w Programowaniu Zespołowym miasta Białegostoku. Jury z klasy 2b2 przygotowało 15 zadań, za każde zadanie można było otrzymać od 0 do 100 punktów. Zwyciężyła drużyna z I LO z klasy 1b2 w skladzie: Paweł Niewierowski, Bartosz Karolciak i Stanisław Jakimowicz, drugie miejsce zajęła drużyna z II LO, a trzecie miejsce zespół z IV LO.  Gratulujemy :)