Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Informatyka

 
Warsztaty trwały od poniedziałku 14 czerwca do piątku 18 czerwca, odbywały się od 8:30 do 15:30 w salach ILO (klubie, 2 salach lekcyjnych oraz 2 salach komputerowych). Były trzy poziomy :podstawowy+ (klasy pierwsze); średnio-zaawansowany (klasa 2 po szkole podstawowej) i zaawansowany (klasa 2 po gimnazjum). W warsztatach uczestniczyły 2 szkoły: I LO w Białymstoku (53uczniów) oraz II LO w Białymstoku (12uczniów). Wszyscy to uczestnicy MAP.(projektu Mistrzostwo w Algorytmice i Programowaniu)
Warsztaty zorganizowali i prowadzili Pani Prof. Iwona Bujnowska i Pan Prof. Ireneusz Bujnowski, a oprócz nich kadrę stanowili studenci: student 3 roku MIMUWu - Konrad Czapliński oraz student 2 roku informatyki PW Przemysław Dominikowski.
Plan zakładał codzienne  samodzielne rozwiązywanie zadań algorytmicznych na sprawdzarce https://www.google.com/url?q=http://goofy.ilo.pl/&source=gmail&ust=1624572045224000&usg=AFQjCNHkG_mkw8yqNCXWSDAv3sTjFdF0_A">goofy.ilo.pl.
Grupa podstawowa+ pracowała nad zadaniami 2,5h dziennie, średniozaawansowana - 3,5h, a  zaawansowana - 4h.
Po krótkiej przerwie odbywały się omówienia zadań oraz wykłady, które były ułożone kaskadowo tak, aby każdy z grup młodszych mógł uczestniczyć w wykładach grup starszych. Na podsumowaniach zawodów dziennych były słodkie nagrody czekolady w każdej z trzech grup, natomiast na koniec na podsumowaniu zawodów stałych pięciodniowych  również słodkie nagrody - czekolady XXL.
warsztaty 1warsztaty 2

 

Miło nam poinformować, że w finale XXVIII Olimpiady Informatycznej uczniowie ILO zdobyli następujące tytuły:

Wojciech Ładysz 3b1 -  tytuł laureata III miejsca - brązowy medal

Paweł Dec 3b1 - tytuł finalisty

Michał Kimborowicz 3b1- tytuł finalisty

Serafin Skowroński 3b1 - tytuł finalisty

Paweł Żurakowski 3b1 - tytuł finalisty

Z wielką radością informujemy, że do finału XXVIII Olimpiady Informatycznej awansowało 10 uczniów ILO. Są oni jedynymi przedstawicielami województwa podlaskiego w finale.

  1. Michał Kimborowicz 3b1
  2. Paweł Żurakowski 3b1
  3. Paweł Dec 3b1
  4. Wojciech Ładysz 3b1
  5. Miłosz Tomulewicz 2b*
  6. Serafin Skowroński 3b1
  7. Piotr Białek 2b*
  8. Tymon Dubowski 3b1
  9. Łukasz Piekutowski 2b*
  10. Marcin Piekutowski 2b*

dyplom_P.Białek

 

Z prawdziwą dumą informujemy, że Komitet Główny Olimpiady Informatycznej wyróżnił aż 9 naszych uczniów jako najlepszych uczestników zawodów I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej:

1. Piotr Białek 2b*
2. Michał Kimborowicz 3b1
3. Paweł Kozłowski 2b*
4. Paweł Żurakowski 3b1
5. Paweł Dec 3b1
6. Stanisław Jakimowicz 3b1
7. Serafin Skowroński 3b1
8. Łukasz Piekutowski 2b*
9. Miłosz Tomulewicz 2b*

 

Po pierwszym etapie Olimpiady Informatycznej awans do 2. etapu wywalczyło aż 18 uczniów z I LO w Białymstoku (na 25 z województwa podlaskiego).

Gratulujemy Olimpijczykom i ich nauczycielom Państwu Iwonie i Ireneuszowi Bujnowskim oraz życzymy powodzenia na kolejnych etapach!
 

nagrodzeni XX ILOCamp

Po raz dwudziesty odbyły się tygodniowe (od 12 września do 17 stycznia 2020) wyjazdowe warsztaty informatyczne w Serwach koło Augustowa. Uczestnicy rozwiązywali zadania algorytmiczne na 4 poziomach: podstawowym, średnim, zaawansowanym i olimpijskim. Zmagania trwały 5 godzin dziennie, ale na tym nie koniec: później następowało omówienia zadań, konsultacje i codzienne wykłady do godz. 22:00.