Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

 

W dniach 3-5 listopada 2023 odbyły się XXVII Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. W zawodach udział wzięło 58 zespołów reprezentujących 21 polskich uczelni. Poza konkursem zostało zaproszonych 5 zespołów najlepszych szkół ponadpodstawowych, które uzyskały najwyższe wyniki podczas II Mistrzostw Polski Szkół Ponadpodstawowych w Programowaniu Zespołowym we Wrocławiu.

Wśród zaproszonych znalazła się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Białymstoku w składzie: Adam Bęcłowicz, Michał Szydło oraz Jan Zimnoch. Miło nam poinformować, że w kategorii szkół ponadpodstawowych nasza drużyna zajęła drugie miejsce w Polsce. Porównując wyniki naszej szkoły na tle wyników zespołów uczelni wyższych - drużyna ILO znalazła się w połowie rankingu uczelnianego.

Gratulujemy

Drużyna rozwiązująca zadania podczas zawodów