Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel przypominają tegorocznym Maturzystkom o tym, że 3 dni zostały na aplikowanie o stypendium "Nowe technologie dla dziewczyn".

Do rozdysponowania jest dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2017/2018, każde w wysokości 12.000 zł brutto. Aplikacje zbieramy już tylko do 30 czerwca br.
Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem.

"Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zaprosimy je również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.

Zaprosimy też aż 100 dziewczyn spośród aplikujących, na obóz dla dziewczyn technologicznych - Women in TECH CAMP 2017 - już we wrześniu 2017. Obóz jest całkowicie bezpłatny. To wielka szansa na mnóstwo wiedzy i inspiracji."

 

Formularz aplikacyjny: Formularz
Więcej informacji pod linkiem: www.stypendiadladziewczyn.pl