Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

 

Młodzież uzdolniona artystycznie może starać się o stypendium Marszałka województwa podlaskiego. Stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej przyznawane jest uczniom szkół podstawowych i średnich, zamieszkałym i uczącym się w województwie podlaskim za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, w szczególności w takich dziedzinach jak: muzyka, film, teatr, taniec, literatura, plastyka, fotografia. Wniosek mogą składać wyłącznie szkoły. Jeśli młody artysta nie otrzymał nigdy stypendium Marszałka, może składać wniosek z całego artystycznego życia.

Zainteresowanych uczniów prosimy o zapoznanie się z zasadami przyznawania stypendium, wypełnienie wniosku w edytowalnej formie elektronicznej (plik tekstowy) i wysłanie go do 25 października 2020 (niedziela) do p. Anety Kaliściak na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski zostaną sprawdzone oraz poprawione w porozumieniu z kandydatem i dopiero wtedy trzeba będzie je podpisać. Dyplomy (o ile nie są już w posiadaniu szkoły) należy przesyłać zeskanowane.

P. A. Kaliściak służy poradą również na tym etapie: należy napisać wiadomość na dzienniku elektronicznym lub na podany wyżej adres mail.

Formularz wniosku i regulamin przyznawania stypendium znajduje się pod linkiem:

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/stypendia_i_nagrody_/stypendia_marszalka/dla_uczniow_uzdolnionych_artysty/