Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Znakomite wieści nadeszły z zawodów finałowych XI Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, rozgrywanych w Warszawie w dniach 7-9.06.2018r. Jednym z trzech reprezentantów województwa podlaskiego w zawodach centralnych był Bartosz Buniowski, uczeń kl. 1a. Z dumą informujemy, iż Bartosz uzyskał zaszczytny tytuł laureata Olimpiady.

Laureat Bartosz Buniowski

Uczeń znakomicie poradził sobie aż z dziewięcioma niezwykle trudnymi egzaminami. Uzyskany tytuł daje Bartoszowi maksymalny wynik na egzaminie maturalnym z historii. Warto przypomnieć, iż takie zwolnienie nasz uczeń wywalczył również w tegorocznej edycji Olimpiady Historycznej, jest to więc potwierdzenie zarówno  jego humanistycznego talentu, jak i wielkiej pracowitości.

Zawody finałowe odbywały się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, uczestnicy w ramach jednej z konkurencji oprowadzali również po miejscach ważnych dla historii Warszawy w latach 1887-1922. Elementem uroczystego programu olimpiady było złożenie wieńca i kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz wizyta w Starej Miłosnej, gdzie uczestnikom zaprezentował się Szwadron Jazdy Polskiej. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się zaś w warszawskiej Galerii Porczyńskich.

Nauczycielem Bartosza jest p. prof. Krzysztof Rogowski. Po raz kolejny jesteśmy dumni z Bartosza i serdecznie mu gratulujemy!