Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Sport

We środę, 19 grudnia 2018r. odbył się w naszej szkole VI Świąteczny Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych. Chęć udziału w tym wydarzeniu zgłosiły niemal wszystkie klasy (jedna niestety nie podjęła walki). Do rywalizacji przystąpiły 23 ośmioosobowe drużyny.

Dnia 5 grudnia 2018 r. w związku z obchodzonym przez uczniów i nauczycieli ILO Świętem Szkoły, sekcja sportowa Samorządu Uczniowskiego wystąpiła z inicjatywą, żeby już od 8:00 na balkonie sali gimnastycznej trwały zmagania dwuosobowych reprezentacji klas w piłkarzykach. Natomiast około godziny 10:00 na sali gimnastycznej rozpoczął się turniej tenisa stołowego.

 

We czwartek, 12 kwietnia 2018r., nasi najlepsi zawodnicy reprezentowali szkołę w Licealiadzie województwa podlaskiego w pływaniu.  Skład drużyny dziewcząt: Marta Osmólska 2B1, Weronika Paczkowska 2d, Magdalena Matocha 2d, Justyna Andruszuk 1g, Matylda Majewska1g, Marta Tołwińska 3f, Agata Wińska 3f, Maja Wyszkowska 2e oraz Maja Łopatecka 1e.

W piątek, 23 marca 2018, troje uczniów naszego liceum rywalizowało w turnieju tenisa stołowego w Łomży o tytuł mistrza województwa szkół średnich: Joanna Sokołowska 1e zajęła II miejsce, Szymon Koncewicz 1f 9-11 (miejsca), a Marek Iwaniuk 1b1 12-15 (miejsca).

W piątek, 16 marca 2018 roku, odbyła się I Noc Sportu w naszej szkole. O godzinie 20.00 na hali sportowej zebrali się wielbiciele różnych dyscyplin sportowych (wraz z p. prof. Anetą Bartoszuk oraz p.prof. Jolantą Grzegorek), aby wspólnie móc bawić się i aktywnie wypoczywać po tygodniu nauki. Drużyny uczniów rywalizowały m.in. w piłce nożnej halowej, koszykówce i oczywiście siatkówce.

Szelment 2018

W ostatnią środę lutego (28 lutego), 38 uczniów z klas: 1c, 2h i 2b1 korzystało z uroków zimy i wybrało się do narciarskiego ośrodka Szelment. Pomimo przenikliwego mrozu i towarzyszącego mu wiatru, wszyscy - zarówno początkujący, jak i doskonalący swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie - dotrwali do końca.

Święto_szkoły-mecz

W ramach Święta Szkoły rozegrano emocjonujący mecz siatkówki pomiędzy kadrą nauczycieli i reprezentacją uczniów, z którego dochód w wysokości 692 zł został przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż im”.

Reprezentację uczniów klasy 2f stanowili: Bartek Tuchliński (kapitan), Grzegorz Świdrowicz, Adrian Gólcz, Stanisław Piktel, Małgorzata Mojsiuszko, Gabrysia Mojsiuszko, Karolina Ostrowska i Kacper Krawczuk.

Drużynę nauczycieli stanowili: p. dyr. Robert Winnicki (kapitan), p. Aneta Bartoszuk, p. Anna Buchowska, p. Marta Czernik, p. Ewelina Gajko, p. Jolanta Grzegorek, p. Magdalena Sobolewska, p. Bernadeta Zalewska, p. wicedyrektor Łukasz Adamski i ks. Sławomir Dąbrowski.

Mecz komentował na żywo Michał Filim (2g), a sędziował p. prof. Sławomir Kalisz.