I LO w Białymstoku - Złota Szkoła 2017
Rzeczpospolita Polska

Sport

szachisci_1b2

Zawody XXII Edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej odbywały się przez cały rok szkolny w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. W zmaganiach wzięło udział łącznie 434 zawodników z 90 placówek oświatowych. Reprezentanci I LO: Mateusz Kurnicki, Szymon Hutnik i Jakub Matejczyk zajęli drużynowo 3 miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych.

W niedzielę, 14 maja 2017, odbył się 5. PKO Półmaraton Białystok. Nie mogło zabraknąć tam ekipy z ILO. Dystans koronny pokonali: Albert Miecznik, Franciszek Budrowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego - p. prof. Małgorzata Raciborska.

W niedzielę 22 maja 2016 r. odbył się VII Białostocki Bieg Masowy na dystansie 5 km. Wśród prawie dwustu biegaczy znalazły się cztery osoby z ILO: Mateusz Danowski (1b), Albert Miecznik (2a), Franciszek Budrowski (2b) i Magdalena Skrzyniarz (3g). Nasi uczniowie znaleźli się w czołówce: Albert był szósty (czas 18:04), a Mateusz - ósmy (czas 18:56). Gratulujemy!

Z okazji rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Klubie ILO pojawiły się piłkarzyki. Zagrać w nie może każdy, zwłaszcza na przerwach. Planujemy także nasze wewnętrzne mistrzostwa grania w piłkarzyki.

brązowi_medaliści_w_szachach
W piątek, 21 października 2016 roku, odbyła się Licealiada Miasta Białystok w szachach. Nasza drużyna męska, w skład której wchodzili: Albert Miecznik 3a, Szymon Hutnik 1b2, Jakub Matejczyk 1b2 oraz Mateusz Kurnicki 1b2 zdobyła brązowy medal.

Jest nam miło poinformować, ze nasza uczennica z klasy 1g, Urszula Kurzyna (na zdjęciu: druga z lewej), uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Kadetów w szabli kobiet i zdobyła brązowy medal w zawodach drużynowych. Ula jest zawodniczką trenującą w UKS 13 Białystok.

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Kurzyna, nasz uczeń z klasy 3f, wywalczył drużynowo brązowy medal w Turnieju Drużynowym Mistrzostw Polski w szermierce zawodników do lat 23. Turniej odbył się w niedzielę, 26 marca 2017r. Piotrek jest zawodnikiem trenującym w UKS 13 Białystok.