Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

 

W poniedziałek, 18 października, rozpoczął się tygodniowy pobyt międzynarodowej grupy młodzieży z ich nauczycielami w I LO w ramach programu Erasmus Plus. Wraz z pięcioma innymi państwami (Włochy, Grecja, Turcja, Rumunia i Łotwa) realizujemy projekt „Krok po kroku do nauczania cyfrowego”. Pierwsze spotkanie projektowe odbyło się w Istambule przed wybuchem pandemii.

Turcja przyłączyła się do spotkania online. Białystok jest drugim przystankiem po rocznej przerwie. W Polsce pracujemy metodą projektu i będziemy tworzyć gazetkę internetową.

Najpierw oficjalnie przywitała nas (czyli polskich i zagranicznych "erasmusiaków") Pani dyrektor Ewa Mituła oraz Panie: wicedyrektor Agnieszka Sałaj i wicedyrektor Marta Grodzka. Następnie rozpoczęły się warsztaty integracyjne. Dziękujemy prof. Małgorzacie Gołąbiewskiej-Konończuk i prof. Marcie Grodzkiej za bardzo ciekawe zajęcia.

Prezentacja polskich uczniów o naszym kraju została wzbogacona o ćwiczenia z dykcji po polsku. Grupa z zagranicy wykazała dużo "ambicji językowej", żeby sprostać często niełatwej polszczyźnie. Grecja przedstawiła swój fantastyczny kraj oraz metodę projektu i swoje doświadczenia z nią związane. Przeprowadziła warsztaty. Różni uczniowie stworzyli w przeciągu kilku minut zdrowe przekąski na bazie czekolady.

Zwiedzaliśmy naszą szkołę, a zachwytom nie było końca. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy wędrując wraz z przewodnikiem po Białymstoku.

Jeszcze cztery dni atrakcji przed nami. I pomimo tego, że spodziewamy się drobnych problemów, już czujemy, że będzie to wyjątkowo udany tydzień.

Erasmus 2Erasmus 2aErasmus 3Erasmus 3aErasmus 4Erasmus 5