Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2022
Rzeczpospolita Polska

 

We wtorek, 7 grudnia 2021 r., odbyło się w naszej szkole ciekawe spotkanie ze studentami z programu Erasmus Plus. Alicia Lara Diaz oraz Adela Calvo Galiano opowiadały ciekawostki o kulturze, tradycjach oraz systemie edukacyjnym w Hiszpanii. Ogużcan Akbulut pokazywał najciekawsze miejsca w Turcji, zapoznawał uczniów z historią oraz kuchnią turecką. Mieliśmy również okazję degustowania hiszpańskich wędlin oraz tureckich słodyczy.

Całe spotkanie odbyło się z inicjatywy absolwenta naszej szkoły, Mateusza Rafałko, który jako przedstawiciel organizacji Erasmus Student Network otacza opieką zagranicznych studentów przebywających w Białymstoku.

W spotkaniu wzięły udział klasy: 3m3*, 2m1 oraz 3C pod opieką nauczycielek: Pani prof. Anny Grochowskiej i Pani prof. Anny Buchowskiej.

Student Erasmus 0Student Erasmus 1Student Erasmus 2Student Erasmus 3