Adam Mickiewicz

I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Białymstoku

I LO w Białymstoku – Złota Szkoła 2024
Rzeczpospolita Polska

KREATYWNE ILO

W dniach 17-19 kwietnia 2018 roku odbyło się we Włoszech międzynarodowe spotkanie koordynatorów projektu „Prozdrowotny styl życia z twoim telefonem komórkowym” w ramach unijnego programu Erasmus Plus. Naszą szkołę reprezentowało troje członków Rady Pedagogicznej: zastępca dyrektora p. prof. Agnieszka Sałaj, członek zespołu projektowego p. prof. Małgorzata Gołąbiewska-Konończuk oraz koordynator projektu p. prof. Anna Buchowska.

Program spotkania był bardzo bogaty. Przede wszystkim omówiliśmy dotychczasowe osiągnięcia projektu, spotkanie młodzieży w Grecji, dyskutowaliśmy jak sprostać napotykanym problemom oraz zaplanowaliśmy pracę na najbliższe miesiące. Zebraliśmy materiały przygotowane przez uczniów wszystkich państw, które znajdą się w naszej prozdrowotnej aplikacji telefonicznej. Omówiliśmy również tygodniowe spotkanie młodzieży polsko-grecko-włoskiej, które odbędzie się w naszej szkole w październiku 2018 roku.

Poza obradami w szkole, mieliśmy okazje obcować z zabytkami, kulturą i kuchnią włoską w Nocera Umbra i okolicach. Zwiedziliśmy Asyż z bazyliką świętego Franciszka, Foligno z najstarszą drukarnią we Włoszech oraz Perugię z ogromnym uniwersytetem i średniowiecznymi zabytkami.

To, co z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci z tego spotkania, to brak słońca i przejmujący wiatr; niezwykła włoska gościnność i domowa pizza; zabytki najwyższej klasy na każdym kroku; wspaniali ludzie w naszym międzynarodowym zespole; przepiękne widoki gór i zabytkowych miast; wszechobecny brak wi-fi; trufle i karczochy, średniowieczne książki, które można wziąć do ręki … i wiele innych wrażeń, którymi się chętnie podzielimy z zainteresowanymi.

Koordynator projektu Anna Buchowska

Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 3Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 2Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 4Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 5 Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 6Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 7Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 8Koordynatorzy Erasmus we Włoszech 9